Aleš Sloupenský

I malá krabička může skrývat hodně zábavy, říká ředitel retailového bankovnictví Monety Money Bank.

Ekonom - - MOJE TECHNOLOGIE -

Aktuální novinkou v technologiích Aleše Sloupenského je chytrá váha 1 , kterou má ředitel divize retailového bankovnictví v Monetě Money Bank ve své kanceláři. „Umí nejen vážit, ale také spočítat BMI, tělesný tuk, a hlavně vývoj v čase. Je dobré mít průběžný přehled o sobě samém,“říká.

Přehled o svém výkonu má také díky chytrým hodinkám Garmin 2 – ať už je nasazuje při sportu či rodinných procházkách se psem. Hodinky má navíc propojené se smartphonem 3 , který ho informuje i o příchozích hovorech, e-mailech či SMS. „Na iPhonu X asi nejvíc oceňuji funkci Face ID, přes kterou se můžu přihlašovat do našeho mobilního bankovnictví jen pouhým pohledem na displej,“pokračuje s tím, že platit pomocí iPhonu v českých obchodech půjde snad už letos.

Apple TV 4 nazývá malou krabičkou skrývající spoustu zábavy. „V práci přes ni zrcadlím svůj iPad a všechny prezentace na interních poradách. V soukromí pak můžu koukat na filmy z iTunes v obrovském 4K rozlišení nebo si stahovat aplikace z App Store.“Rychlé připojení k internetu je při tom nutností.

Když to ostatní program dovolí, snaží se Aleš Sloupenský trávit co nejvíc času na kole. „Teď v zimě využívám hlavně cyklotrenažér NEO Smart od Tacx 5 , který je propojený s velmi propracovanou aplikací, takže můžu virtuálně šlapat v Rocky Mountains v Coloradu a vyhodnocovat spoustu detailů o své jízdě.“Na venkovní ježdění v nové sezoně si nechává stavět kolo Festka, kterému momentálně ladí design.

V zimě se hodně věnuje raketovým sportům, převážně tenisu a badmintonu 6 . „Člověk se u toho krásně odreaguje a přitom to nezabere příliš času. Jsem rád, že po Praze roste počet badmintonových kurtů,“dodává spokojeně.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.