Jak se pobavit s kombíkem

Nová generace Jaguaru XF přináší kombinaci dieselu a 4x4.

Ekonom - - AUTO -

Jaguar XF se musí ve třídě manažerských vozů utkat s dobře vybavenými zástupci německých luxusních značek, tedy Audi A6, BMW 5 a Mercedesem-Benz E. I proto jako u svého jediného vozu nabízí také verzi kombi nazvanou Sportbrake. Právě velké manažerské kombíky patří v Evropě mezi oblíbené.

XF Sportbrake má alespoň v přední části shodný design se sedanem, což z něj dělá velmi atraktivní vůz. Testované auto bylo navíc vybaveno LED světlomety, které svým futuristickým designem přitahovaly pozornost. Pak stačí auto dozdobit nápadným lakem a výsledkem je vůz, který působí na silnici oproti německé konkurenci svěže – příliš ho totiž u nás nepotkáte, a tak se za ním lidé otáčejí.

Auto měřící na délku bezmála pět metrů je ve své třídě prakticky největší, určitou „nafouklost“zadních partií se snaží zmírnit bohaté prosklení a sportovní styl zádě. Se stylem brzdových světel dobře souzní dvojice masivních výfuků. Pod elektricky otevíranými pátými dveřmi najdete kufr s kapacitou 565 litrů, což je zhruba stejný prostor, jaký lze dostat u Audi i BMW, král třídy Mercedes je na tom ale ještě o 75 litrů lépe. BMW má zase praktičtěji řešený zavazadelník, navíc s možností otevřít pouze horní skleněnou plochu místo celých dveří, což je dnes už unikum.

Kabina modelu XF patří samozřejmě k luxusně příjemným prostředím, pokud si ovšem zvolíte třeba velký hliníkový dekor, může působit studeně. Dřevo se hodí víc. Podobně jako u konkurence i zde displej nahradil funkci klasických ručičkových budíků. Uprostřed je pak obrazovka multimédií, která mají přehledné ovládání, ale o něco pomalejší reakce. Na svižnost systému iDrive od BMW ještě nestačí, nicméně propojení s chytrými telefony a navigace fungují na jedničku. Velkou pochvalu zaslouží také volant. Díky tlustému věnci perfektně padne do dlaní, navíc má ideální velikost. I poloha za ním patří k vynikajícím a oblíbí si ji hlavně ti, které láká svižnější způsob jízdy. Dojem živelnosti pak podporuje „tepající“tlačítko

START, po jehož stisknutí se vysune ze středového tunelu

kruhový volič automatické převodovky a odkryjí se výdechy ventilace – jako by byl Jaguar živý.

Diesel je v Evropě oblíbený, i proto nyní Britové kombinují naftový čtyřválec s pohonem všech kol, což by mělo také zaručit zákaznický ohlas (dříve šlo 4x4 jen se silným benzinovým šestiválcem). Motor pod označením 25d má sice dvoulitrový objem, ale sílu 240 koní, a tak s manažerským sedanem docela slušně hýbe. Pocit dynamiky silně ovlivňuje volba jízdního režimu, kdy v komfortním reaguje na plyn vlažněji, zato ve sportu je jako na jehlách. Stačí lehce „polechtat“nohou a táhne kupředu. Přestože u Jaguaru očividně pracovali na odhlučnění, stále je minimálně v nízkých rychlostech nebo při stání znát, že pod kapotou klape klasický čtyřválec. Při rychlejší jízdě ale typický zvuk naštěstí zaniká. Výhoda tohoto motoru je ale jasná – nízká spotřeba. Na to, že toto velké kombi váží prázdné přes 1,8 tuny, je průměrná konzumace 7,2 litru nafty na 100 km pozitivním překvapením.

Řízení je citlivé a přesné. Pohon všech kol pak podporuje nejen pocit jistoty, ale i hledání čisté stopy.

I za volantem naftového kombi si tak lze užít radost ze sportovního svezení, kdo by to byl řekl!?

Nápadný design Jaguaru se bude líbit individualistům.

Vzhled nového

XF je evolucí minulé generace. Autu dodávají na charakteru LED světlomety.

Kabina je vpravdě luxusní, materiály jsou uvnitř na vysoké úrovni. Kufr pojme v základním uspořádání 565 litrů, což je průměr.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.