Na zvěřinu do Cihelny

Oslní tartar s houbovou majonézou i kaviárový bramborák.

Ekonom - - RESTAURACE -

Turisty do pražské Hergetovy Cihelny přitahuje romantická atmosféra ozdobená dechberoucím výhledem na Karlův most, pražské gastronomické nadšence zase precizní ukázky moderní gastronomie, pod nimiž je podepsán mladý šéfkuchař Vojtěch Václavík. Jeho pokrmy jsou propracované do posledních detailů, a přestože řada z nich vypadá na první pohled poměrně jednoduše, v jednotlivých komponentech se skrývá spousta poctivé, řemeslné kuchařské práce.

Za příklad poslouží třeba netradiční prezentace tatarského bifteku z jeleního hřbetu, který je dochucen majonézou z fermentovaných hub, nakládanými cibulkami a cibulovým popelem. Nebo další hvězda zářící na současném menu v podobě bramborové placičky rösti podávané se zauzeným pstružím kaviárem, kysanou smetanou, koprem a nastrouhanou sušenou bresaolou. A potěší také prvotřídní consommé připravené z hovězí oháňky, servírované s knedlíčky gyoza, plněnými směsí hovězího masa, bylinek a hnědého másla.

Jedním z favoritů zimního menu je zvěřina, konkrétně jelení koleno připravené ve formě ossobuca, jež šéfkuchař servíruje s bramborovou kaší ochucenou křenem, se šípkovou omáčkou, houbami a chuťově výraznou morkovou kroketou. A ještě dvě netradiční rybí sestavy – pečený candát se podává s kadeřávkem a špagetami, zatímco pošírovaného platýze z Islandu doprovází na talíři omáčka ze slávek a bramborový fondant.

Současné menu bude k dispozici do konce března. Novinkou podniku je Café Cihelna. V nabídce kavárny najdou hosté nejen výběrovou kávu, smothie či freshe, ale také dva druhy pasty, dva burgery či focacciu připravenou v peci na dřevo a plněnou třeba šunkou nebo sýrem. A nechybí ani domácí povidlové buchty.

Tip:

Za zkoušku stojí svěží zmrzlina z podmáslí v rafinované kombinaci s křupavou pohankou a rakvičkou.

Z nabídky:

1. Consommé z hovězí oháňky, smažené knedlíčky s oháňkou 195 korun

2. Ossobuco z jeleního kolínka, šípková omáčka 485 korun

1. 2.

Podívejte se na video z kuchyně a přečtěte si rozšířenou verzi článku i anketu se šéfkuchařem.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.