Bankéře nahrazují hrazují roboti

Vyřídí úvěr i pojistku. Prověří klienta banky v registru dlužníků, zkontrolují práva k domu v katastru nemovitostí. Bankéřům a pojišťovákům roste nová konkurence v podobě robotů. Je přesná, nedělá chyby ani nemarodí.

Ekonom - - TÉMA ČÍSLA -

Včeských bankách a po‑ jišťovnách se odehrává technologická revoluce. Na první pohled si jí lidé nejspíš nevšimnou – za přepáž‑ kou se na ně pořád usmívá stejná úřednice – v zavřených kancelářích, kam zákazníci běžně nepřijdou, ale pracovníky bank začínají nahrazovat roboti. Ti vyhodnotí třeba to, jestli má žadatel dostatečné příjmy, aby mu banka mohla dát půjčku. Dokáží pro‑ věřit, jestli na bytě, na nějž chce klient hypotéku, nevázne zástavní právo. Pojišťovna už bez zásahu lidské ruky vyřídí zájemcům i pojistku na auto.

V Česku má robot typicky podobu programu nainstalovaného na počítači. V zahraničí – například v Japonsku, Kanadě nebo Rusku – ale zákazníky v některých bankách a pojišťovnách vítají stroje ne nepodobné těm z filmu Já, robot. Dokážou zákazníkům nabídnout jednoduché produkty, třeba investice do penzijních fondů. Nebo zabaví děti, než si jejich rodiče na pře‑ pážce banky vyřídí vše potřebné.

Pro bankovní úředníky ale roboti znamenají konkurenci. Propouštění už kvůli nim oznámilo několik vel‑ kých bank – například skandinávská Nordea nebo ING Bank v Nizozemsku a v Belgii. V Česku by zatím měly stroje nahrazovat jen ty bankéře, kteří plá‑ nují odejít do důchodu. Ostatním by měly otevřít novou cestu ke kariérnímu růstu.

V porovnání s lidskou pracovní silou mají roboti řadu výhod. Nedělají chyby, nikdy neo‑ nemocní a mohou pracovat 24 hodin denně. To práci, kterou v bankách a pojišťovnách zastávají, zrychluje a přináší do ní větší preciznost.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.