Matúš Opálka

Všechny denní nezbytnosti nosím na zádech, říká zakladatel společnosti Opálka Design

Ekonom - - MOJE TECHNOLOGIE -

Ačkoliv se nejedná o typickou technologii, z domu Matúš Opálka zásadně nevychází bez batohu 1 . „Právě v něm nosím všechny osobní i pracovní nezbytnosti,“říká zakladatel společnosti Opálka Design zaměřující se na produktový a interiérový design.

Jednou z věcí, kterou má v zavazadle na zádech, je chytrý telefon 2 , spojení s okolním světem. „Běžně slouží k vyřizování komunikace s klienty. Mohu přes něj ale ovládat i pracovní počítač přes aplikaci TeamViewer, skenovat dokumenty, regulovat osvětlení v domácnosti nebo zaměřovat prostory,“popisuje.

V kombinaci s klasickým pásmovým metrem má vždy po ruce také laserový zaměřovač 3 .

„K výrobě prototypů používám 3D tiskárnu 4 ,“ukazuje na lesklý přístroj opodál. „Podle mě je to dnes základní technologie, která hodně ovlivnila současný svět a otevřela mu nové možnosti.“Nerozlučnou dvojku tvoří také sluchátka 5 a reproduktor 6 . „Hodně jsem si oblíbil značku Bang and Olufsen, která pro mě představuje vysokou kvalitu zvuku, minimalistický design a jednoduché ovládání,“vysvětluje Opálka. Oba tyto produkty fungují bezdrátově, tudíž se lze vyhnout problémům se zamotanými kabely.

Něco jako talisman je pro něj model Mini Cooperu 7 – odmalička je nadšený pro cestování a vždy se těší na jízdu skutečným autem 8 . „Jedině Mini Cooper mi sedí od A do Z. Když do něj usednu, bezdůvodně se usmívám a užívám si poznávání nových cest a míst. Je to auto plné technologií, které přináší skvělé zážitky,“dodává Matúš Opálka.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.