Kjóto: Adrenalin nad talířem fugu

Ekonom - - MOJE TŘI CESTY -

VKoreji Jakub Franc snědl napůl živé chobotničky, které se mohou přisát na dýchací cesty a strávníka tak udusit. Přežil ve zdraví nejenom tyhle přísavky, ale i rybu fugu, kterou ochutnal v Japonsku. Je o ní známé, že obsahuje smrtelně jedovatý alkaloid tetrodotoxin, po němž nastává ochrnutí a smrt při vědomí. Připravovat tuto rybu mohou jen licencovaní kuchaři a pouze v zimě, kdy je neurotoxin v těle ryby kvůli studené vodě potlačený.

„Místa, kde se fugu podává, se poznají podle toho, že nad dveřmi visí dřevěná tabulka, na které je ta ryba nakreslená. V Kjótu jsem takovou restauraci našel v jedné neturistické zapadlé čtvrti.“Tam se Franc také dozvěděl, že je první běloch, který si u nich fugu objednal. „Kuchař se mi přišel představit a jako výraz úcty vytáhl z akvária želvu, uřízl jí hlavu, její krev smíchal se saké a to mi nabídl k pití,“přiznává Franc, že sám by si něco podobného neobjednal. Ale vypil.

Fugu dostal syrovou, nakrájenou na průsvitné plátky. „Je třeba vyříznout části ryby tak, aby množství neurotoxinu nebylo jedovaté, ale opojné. Pocit euforie se dostavil, jen nevím, zda to bylo tím neurotoxinem nebo tím, že jsem to přežil.“

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.