Vietnamská kuchyně trochu jinak

Ekonom - - EDITORIAL -

Ačkoli je vietnamská kavárna Cafefin otevřená teprve něco přes rok, dokázala si rychle vybudovat věrnou klientelu. Hodinu po otevření se již plní poslední volné stoly, o víkendu musíte být ještě rychlejší. Majitel podniku Jackie Tran Anh však rozhodně neusíná na vavřínech. Neustále zkouší nové kombinace chutí, zdokonaluje již zaběhnutá jídla a při svých toulkách světem hledá nové recepty, které si pak předělá k obrazu svému. Proto zapomeňte na klasickou vietnamskou kuchyni, ke které má ovšem Jackie Tran Anh blízko, neboť jeho rodiče vlastní slavná pražská bistra Pho Vietnam.

V Cafefinu se snoubí tradiční vietnamské chutě s nám bližšími surovinami. Stálé menu nabízí jak slaná, tak sladká jídla, nicméně obojí si můžete dát po celý den, na rozdělení snídaně–oběd–večeře se tu nehraje. Mezi nejoblíbenější jídla patří rozhodně jeden ze slavných vietnamských sendvičů banh mi. Vyzkoušejte například jemnou verzi s batátem a krevetami či poněkud netradiční kombinaci s avokádem a hovězím masem. Nejlépe se však kreativita majitele projevuje na toastech. Ať již vyzkoušíte sladký toast, jehož základem je banánový chléb, podávaný s arašídovým máslem, borůvkami, banánem, jahodami, několika druhy ořechů a doladěný granátovým jablkem, či dnes již poměrně rozšířený avokádový toast, připravte se na dokonalou souhru chutí.

Právě na avokádovém toastu, který je zde připravován s kozím sýrem, pomerančem, granátovým jablkem, mátou, koriandrem a chilli, je vidět, jak krásně funguje kombinace zdánlivě nesourodých surovin. Koriandr dodává avokádu chuť Asie, křupavé granátové jablko zase krásně ladí s kozím sýrem. Není divu, že se tento toast rychle stal nejoblíbenějším jídlem podniku. Výhradní postavení v jídelním lístku má také cháo neboli kaše. Zvláště kombinace ovesných vloček, kokosového mléka, banánu, borůvek a arašídového másla potěší svou vyvážeností a jemně sladkou chutí.

Tip:

V době oběda, tedy od 10 do 14 hodin, vyzkoušejte slavné vietnamské bun bo nam bo.

Z nabídky:

1. Tropická kaše 145 korun

2. Toast s kozím sýrem a granátovým jablkem 150 korun

1. 2.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.