Tabulka technických parametrů

Ekonom - - AUTO -

BMW i3 BEV 94 Ah

Motor: Elektromotor Výkon: 125 kW

Toč. moment: 250 Nm Zrychlení 0–100 km/h: 7,3s

Max. rychlost: 150 km/h

Komb. spotřeba: 13,6 kWh / 100 km

Cena: 1 019 200 Kč

dobře se ovládá. Díky kolům umístěným v úplných rozích karoserie, u testovaného auta dokonce o gigantickém rozměru 20 palců, je i3 na silnici extrémně stabilní. V zatáčkách se drží vozovky, ani se nehne, a to navzdory vyšší stavbě karoserie.

I když jde o auto, jehož hlavním smyslem je hospodárnější provoz, je s ním i zábava. Rychle si zvyknete na to, jak je agilní na semaforech. Kabina působí velmi luxusně a ovládání multimédií je u BMW tradičně špičkové. Všechno je tu dotažené do detailu a zpracování minimalistického interiéru se drží na vysoké úrovni.

Hospodárnost a reálný dojezd jsou ale v tabulkách příliš optimistické. K udávaným údajům je těžké se přiblížit. BMW i3 BEV by mělo spotřebovávat lehce přes 13 kilowatthodin na 100 kilometrů, my jsme jezdili v průměru za 16 kilowatthodin. Také dojezd je spíše maximálně 190 kilometrů, nikoli udávaných 235 až 255. Provoz i3 je sice opravdu levnější než u běžných aut se spalovacím motorem, je však potřeba brát v potaz, že i3 není levná, startuje na milionu. Trvá to tedy dlouho, než se investice vrátí. Ale to obvykle její majitele netrápí. Pro ně je podstatnější to, že i městský elektromobil může být prémiový, a navíc extrémně schopný.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.