Peter Varga: Technologie jsou nadějí

Ekonom - - EDITORIAL -

Peter Varga se ráno nejčastěji startuje smoothie drinkem vlastnoručně připraveným v mixéru KitchenAid 1 . „Mám rád především kombinaci avokáda, baby špenátu, banánu, proteinu a mandlového mléka,“prozrazuje zakladatel platformy Lafluence, která propojuje značky s vlivnými lidmi, třeba youtubery, kteří mají zájem o komerční spolupráci.

V kanceláři prakticky každý den používá pracovní stůl na principu „standing desk“, protože rád střídá sezení i stání. Pro pravidelné mítinky s celým týmem slouží projektor Benq 2 . Využití ale najde také na filmových večírcích.

„Bezdrátová sluchátka AirPods 3 jsem si úplně zamiloval. Zabírají minimum místa, vyhovují mi k běhání i vyřizování pracovních telefonátů,“pokračuje s tím, že při práci si také rád pouští správný hudební podkres. Když se potřebuje stoprocentně soustředit v hlučném prostředí, sáhne zase po modelu Bose quietComfort 25 4 .

Nejpodstatnější věcí na nočním stolku Petera Vargy je čtečka Kindle 5 . „Po dlouhém dni neznám nic lepšího než si oddychnout nad dobrou knížkou,“říká. V rámci relaxu občas vezme do ruky i elektrickou kytaru 6 . „Hraji na ni výrazně méně, než bych si přál. Ale aspoň si tak připomenu, jak jsem před lety býval cool,“směje se a krok s dobou vyrovnává tím, že si přes mobilní aplikaci 7 půjčuje sdílené kolo či automobil. „Technologie přinášejí naději na ještě lepší budoucnost, na niž se těším se zatajeným dechem,“dodává. Aby zamezil plýtváním plastovými kelímky, do nedaleké kavárny si chodí pro kávu s plecháčkem 8 .

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.