Berendsen po akvizici mění svou značku a přibírá jméno skupiny ELIS

Ekonom - - JIŘÍ KOLLERT -

Po loňské akvizici skupinou Elis společnost Berendsen nově v České republice působí pod značkou „Berendsen Part of Elis“. Mezinárodní společnost Elis se tak po akvizici stala evropským lídrem v oblasti pronájmu textilního a hygienického servisního řešení. Tímto krokem potvrzuje svůj zájem o seriózní vstup na český trh.

Elis je jedničkou na evropském trhu v oblasti pronájmů a údržby oděvů a příslušenství pro oblasti pohostinství, hotelnictví, zdravotnictví a čisté a kontrolované prostředí.

Skupina Elis vykazuje obrat přes 3,2 miliardy EUR, její EBITDA ke konci roku 2017 činila 935 milionů EUR celosvětově. Společnost s centrálou ve Francii je kótována na pařížské burze. V České republice je Elis členem Asociace prádelen a čistíren České republiky (APaČ) a Francouzské obchodní komory. Během posledních 6 let firma celosvětově výrazně posílila – momentálně působí ve 28 zemích Evropy a Jižní Ameriky a počet jejích zaměstnanců i obrat se ztrojnásobil. Ve skupině Elis je 440 prádelenských provozoven, v nichž pracuje více než 47 000 zaměstnanců. Celosvětově poskytuje své služby více než 400 000 klientům.

Tak velký nárůst se podařil zejména díky aktivní akviziční politice od roku 2013. Ta kombinovala několik velkých strukturálních akvizic a menších bolt-on akvizic, díky nimž skupina absorbovala přes 50 firem. V posledních třech letech se toto tempo výrazně zrychlilo.

Elis byla založena v roce 1883 ve Francii Théophilem Leducqem pod názvem Blanchiserie de Pantin, od šedesátých let minulého století vystupuje pak pod názvem Elis. Globálně se věnuje pronájmu a údržbě rovného prádla pro hotely, restaurace a nemocnice. Dále se stará o pracovní oděvy ve všech odvětvích průmyslu, nabízí pronájem rohoží, hygienického vybavení toalet a doplňkové služby facility managementu.

Nová značka má za cíl posílit vedoucí postavení společnosti Elis na evropském i českém trhu v oblasti pronájmu oděvů. Mezi zákazníky patří zejména výrobní společnosti ze všech oborů, od potravinářství, farmaceutický až po automobilový průmysl. Společnost se v České republice věnuje službám v oblasti tradičních pracovních oděvů, ochranných pracovních oděvů, pracovních oděvů do cleanroom provozů a čisticích rohoží a vlastní prádelny ve Slavkově a Velkých Pavlovicích. Do budoucna plánuje v regionu rozšíření aktivit i na další segmenty.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.