Motorky pro začátečníky

Ekonom - - MOTO -

Mnichovský výrobce luxusních motocyklů přednedávnem vstoupil do kategorie, kde by ho čekal jen málokdo. Pustil se do levných motorek pro začínající jezdce s řidičským průkazem A2 dostupným od 18 let. Začal „nahatým“modelem G 310 R a na jeho základu později postavil mini enduro G 310 GS. To se musí poprat s konkurencí. Třeba s dlouholetým favoritem mezi dostupnými motorkami Suzuki V-Strom 250. Srovnali jsme oba modely v testu.

Oba motocykly mají jedno společné – působí jako karikatury svých velkých předloh, ale v dobrém slova smyslu. Zmenšené tvary ostrého GS jsou přeneseny na krátký rozvor a úzkou stavbu těla, poměrně dobře mu dávají maskulinní design. To maličký V-Strom s kulatým světlem a nápadným žlutým lakováním v pěkném kontrastu s černými díly zase může přitáhnout motorkářky, třeba takové, které se kvůli svému vzrůstu na velkou „mašinu“nemohou dostat.

Stroje mají místo klasických budíků digitální panel, který informuje vedle rychlosti i o otáčkách motoru nebo stavu paliva, samozřejmostí je i zařazená rychlost. Některé levné motorky tohle stále zobrazovat neumí. Ovládání je tak jednoduché, jak jen může být, nečekejte žádná tlačítka navíc.

I posez naznačuje, pro koho jsou motorky určeny. Vysoké sedlo a široká řídítka má BMW, naopak na Suzuki se sedí níž a za až přehnaně úzkými řídítky velmi ohnutými k jezdci. Než si

na ně zvyknete, budete si připadat jako při jízdě na městském kole. Alespoň, že velký plexi štít je funkční a nižší postavy ocení fakt, že se mu daří vzduch posílat dostatečně vzhůru. Naopak pouhý náznak štítu u BMW z něj pocitově enduro příliš nedělá a kdekdo by mohl uvažovat o dokoupení většího.

Od malých motocyklů není záhodno očekávat vzrušující zvukový projev. BMW s jedním válcem je ale o něco drsnější, menší dvouválec Suzuki někdy zní jako šicí stroj. U mnichovského modelu nás ale překvapily pazvuky linoucí se z útrob stroje, snad jde jen o problém testovacího kusu.

Motory k sobě mají vesměs krátké zpřevodování, u Suzuki budete „kopat kvalty“nahoru a dolů skoro pořád, BMW je má o chlup delší. Při přímém srovnání je díky výkonnostní i váhové výhodě o chlup dynamičtější, ale pro obě motorky platí, že při předjíždění je nutné se dobře rozmýšlet. Dynamika ve vyšších rychlostech je omezená. Oba zvládnou i dálniční tempo, ale s jazykem na vestě.

V zatáčkách to nicméně trochu vynahradí. Nízká hmotnost znamená snadné překlápění. Více nás v závěru bavilo BMW, které je divočejší a širší řídítka dávají jezdci větší páku a lepší pocit kontroly. Suzuki by měli volit hlavně ti, kteří se rádi kochají okolím.

BMW vsadilo na sportovní střih. Sedí se na něm výš, ale štít není příliš funkční. Standardní displej ukazuje všechny potřebné údaje. Je přehledný a snadno čitelný. I malé BMW umí za jízdy slušně zahrát. S velkými „mašinami“se ale nemůže srovnávat.

Suzuki s kulatým světlem se tváří přívětivě. Plexi pomáhá i při rychlé jízdě. V-Strom má na rozdíl od BMW inverzní displej. Ovládání palubního počítače tlačítky na rámečku je nepohodlné. Miniaturní dvouválec Suzuki není zdrojem líbivých zvuků. Je také slabší než jednoválec BMW.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.