Losos z pražského mrakodrapu

Ekonom - - EDITORIAL -

Když vyjedete do 27. patra pražské budovy City Tower, rázem se ocitnete v úplně jiném světě. Návštěvníka ohromí panoramatický výhled z výšky 109 metrů, pozornost ovšem zaslouží také luxusní designový interiér zná‑ mého architekta Radana Hubičky.

Na první pohled upoutá prostorná terasa, restaurace však disponuje také elegantně laděným barem, lounge či vinotékou. Restaurace nabízí kom‑ binaci světové a asijské kuchyně ve stylu fusion cuisine, jež odráží ak‑ tuální gastronomické trendy z celého světa. Šéfkuchař Jiří Král, který mimo‑ chodem stojí za celou filozofií restau‑ race už od založení podniku před sedmi lety, se inspiruje především v Asii a velkých evropských metropo‑ lích. Snaží se však také respektovat aktuální sezonní nabídku.

V podzimně laděném menu kralují mezi předkrmy například kachní prsa sušená v kakaové soli s quinoou a cherry chutney či skvěle dochu‑ cený tartar z býčí kýty plemene Black Angus podávaný s lanýžovou majonézou a hořčicí. Mezi polévkami je velmi oblíbená klasická thajská tom yam s koriandrem a citronovou trávou, potěší ale i ledová tomato‑ vá esence s kaiso řasami a uzenou mozzarellou.

Mezi hlavními chody kralují signature pokrmy, které jsou mezi hosty tak oblíbené, že si je podnik nedovolí nijak upravit, natož odstra‑ nit z nabídky. A není se čemu divit. Kupříkladu křehká kachní prsa à la pekingská kachna s hoisin omáčkou či tori kara‑age marinované kousky ku‑ řecích stehen s jasmínovou rýží jsou opravdovým skvostem. Především kombinace zázvoru, česneku, sójové a mirin omáčky dodá kuřecímu masu fantastickou chuť.

Pro milovníky sushi jsou v nabídce také více než dvě desítky různých typů sashimi, maki či nigiri rolek od těch klasických až po speciální. Mezi ty patří třeba cannabis maki rolka s tygří kreve‑ tou v tempuře a konopnými semínky.

Tip:

Milovníci sladkého rozhodně musí vyzkoušet jogurtovou kouli s čokoládou, müsli, kokosovým uhlím a ořechy.

Z nabídky:

1. Skotský losos v uzené páře, kefírová espuma, olej z jehličí 550 korun

2. Jogurtová koule, čokoláda, ovesné müsli, kokosové uhlí, malinový prach, ořechy 250 korun

1. 2.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.