Petr Votoček: Rybičky krmím na dálku

Ekonom - - EDITORIAL -

Petr Votoček věří, že virtuální realitu čeká ještě velká budoucnost. „Tyhle špičkové brýle 1 jsou nejen české, ale dokonce od naší sesterské firmy VRgineers,“říká výkonný ředitel společnosti Etnetera, která se zabývá zakázkovým vývojem webových, mobilních a VR aplikací.

Jeho koníčkem je zároveň další trend současnosti, a sice internet věcí. „Prototypovací destička ESP 2 je takový miniaturní počítač, který jednoduše dokáže vylepšit třeba celou domácnost. Nedávno jsme se syny řešili, jak nakrmit jejich rybičku během dovolené. Díky této destičce, krokovému motorku a malé plastové trubičce byl problém vyřešen,“pokračuje nadšeně s tím, že dokonce každý den dostávali zprávy, jestli krmení proběhlo a jakou má rybka teplotu vody.

„Chytrá domácnost by ale nefungovala ani bez Z-Wave kontroleru 3 .“Ten podle Petra Votočka umožňuje všechna inteligentní zařízení propojit, ovládat je na dálku či analyzovat naměřená data.

Místa, na která se člověk jen tak nedostane, navštěvuje se syny pomocí dronu 4 . Protože ale rád tvoří i rukama, začala ho bavit také práce se dřevem 5 . „Nejraději pracuji s materiálem, který svůj původní účel už splnil a já mu mohu vdechnout nový život,“prozrazuje s tím, že nedávno dostavěl zahradní kuchyň z recyklovaného cedru.

Golf 6 obvykle hraje s přáteli, někdy ale na hřišti překonává jen sám sebe. „Jsem amatér, tak mám radost z každé rány, která se mi povede.”

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.