Dal jsem Zemanovi náš program

Lidove noviny - - Domov - TOMÁŠ TOMÁNEK

PRAHA Prezident Miloš Zeman včera přijal Andreje Babiše, aby diskutovali o kauze Čapí hnízdo. Kvůli ní se policie chystá lídra hnutí ANO obvinit. Hlava státu však svého politického spojence opět ujistila o své podpoře. Zeman Babišovi řekl, že premiérem jmenuje vítěze voleb. ANO je dlouhodobě v čele volebních průzkumů. Pokud by volby vyhrálo, předsedou vlády by se tak stal jeho šéf. Prezident dokonce nedávno řekl, že by Babiše do čela kabinetu jmenoval i v případě, že by byl ve vazbě.

„Je to účelová kauza, která má ovlivnit sněmovní volby. Žádost policie jednoznačně obsahuje nepravdy,“řekl Babiš po setkání se Zemanem. „Víceméně jsem ho o tom krátce informoval,“dodal.

Policie chce kromě Babiše obvinit i předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. Lídra hnutí chce stíhat pro podezření z dotačního podvodu a pro poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnek je podezřelý z dotačního podvodu.

Zeman se za Babiše v této kau- ze postavil už koncem srpna. Tehdy řekl, že v něm policejní žádost o vydání obou politiků ke stíhání vzbuzuje podezření o zneužití policie pro politické účely.

Babiš včera tvrdil, že kauza Čapího hnízda jejich rozhovoru nedominovala. Aby dokázal, že jejich spojenectví trvá, pochválil před novináři Zemanův zdravotní stav. O něm přitom média ráda pochybují. „Pan prezident vypadá dobře, zhubl, dobře se cítí,“popisoval šéf ANO.

Zemanovi přinesl svou bilanci z doby působení na ministerstvu financí, volební program svého hnutí a brožuru, která hodnotí jak Babiše, tak i předchozí strážce státní pokladny.

Po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem řekl, že o Čapím hnízdě se mluvilo okrajově FOTO MAFRA – PETR TOPIČ

Andrej Babiš

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.