Autogramiáda vraha budí nevoli

Lidove noviny - - Domov - ŠÁRKA KABÁTOVÁ Více na www.lidovky.cz

PRAHA Když Knihkupectví Dobrovský napsalo, že se čtenáři mohou těšit na „speciální akci“, málokdo by očekával, že půjde o autogramiádu amnestovaného vraha. Jen co „utajovaného“hosta odkrylo, strhla se na sociálních sítích vlna kritiky.

„Autogramiáda odsouzeného několikanásobného vraha. Gratuluji. Více lidsky klesnout asi už nejde aneb co se dá udělat pro prachy a trochu se zviditelnit, že ano? Můžete k tomu poskytnout nějaké vyjádření? Rád bych si ten marketingový blaf, jak to odůvodnit, přečetl,“stojí v komentáři jednoho z rozzlobených kritiků této události.

Vedení společnosti si ale kritiku nepřipouští. „Pokud nějakou knihu najdete v našich regálech, nesmíme se bát uspořádat setkání s jejím autorem z očí do očí,“říká majitel společnosti Petr Dobrovský.

Kniha s „autentickým vyprávěním nejznámějšího českého vězně o svém dětství, dospívání, o svých láskách, zálibách, ale i o umění otevřít každý zámek“, vychází v pondělí. Podle anotace knihkupectví pojednává dvousetstránková publikace o vztahu k lidem, k penězům nebo třeba ke zbraním.

Více kritiků než zájemců

Autogramiáda k ní je naplánována na středu na Václavské náměstí. Svou účast od středečního odpoledne potvrdilo „pouhých“pět desítek lidí. Zato kritiky se kvůli plánované události snáší dost.

„V rámci naší sítě jsou ročně pořádané desítky akcí. Některé osobnosti jsou kontroverzní a jiné nikoliv. O autogramiádu tohoto autora je zájem, a proto jsme umožnili toto veřejné setkání. V kauze Jiřího Kajínka se nestavíme na žádnou stranu sporu. Každý z našich zákazníků má svobodnou vůli se rozhodnout, jakou knížku bude číst a jakou autogramiádu navštíví,“uvedl dále Dobrovský.

Jiří Kajínek opustil vězení po amnestii od prezidenta letos v květnu. Po propuštění se chce zasadit o přezkoumání svého případu.

Knihkupectví pozvalo na autogramiádu amnestovaného vraha Jiřího Kajínka, schytává za to kritiku na sociálních sítích.

FOTO MAFRA P. TOPIČ

Jiří Kajínek

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.