Případ Míša odložen, ale nekončí

Hlavním podezřelým zůstává mrtvý otčím Policie prověřuje další dvě místa

Lidove noviny - - Domov - JAN HORÁK

ÚSTÍ NAD LABEM / PRAHA Ačkoliv kriminalisté včera poprvé po osmi měsících oficiálně potvrdili hlavní obrysy kauzy zmizení

z Ústí nad Labem a oznámili její odložení, podrobnosti neodkryli. Server Lidovky.cz se pokusil předestřít otázky, na které dosud zazněly jen kusé odpovědi.

chaely Muzikářové (13) Co se stalo? Mi-

Odpověď na tuto otázku definitivně „rozmlžil“Otakar S., který byl přítelem matky ztracené dívky. Muže totiž 30. ledna našla policie oběšeného v obci Čeminy na Plzeňsku. Pro kriminalisty, jak včera potvrdili, představoval jediného podezřelého.

Dívka je pohřešována od 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Část cesty zabírá bezpečnostní kamera, která Míšu snímala každý den. „To ráno pod kamerou neprošla. Z toho jsme vydedukovali, že do školy nešla,“prohlásil šéf oddělení obecné kriminality krajského policejního ředitelství Martin Charvát. Zato auto podezřelého bylo stejného dne v 7.15 na kameře na příjezdu do Plzně. Otakar S. to policii zapřel. „V jeho výpovědích byly hrubé rozpory, které nedokázal vysvětlit,“podotkl Charvát. Je pravděpodobné, že Otakar S. s sebou měl ten den v autě Míšu – policie objevila v kufru její školní pomůcky. Nicméně do skonu Otakara S. neshromáždila dost důkazů, aby ho mohla obvinit.

Kde je Míša?

Vyšetřovatelé nevědí. „Budeme dál pracovat s rodinou tak, aby- chom případně zjistili další indicie, které by nás mohly vést k tělu,“prohlásil Charvát.

Jaký by měl Otakar S. motiv?

Motivy Otakara S. k předpokládanému únosu a možné vraždě Míši lze najít v jeho minulosti. Jak server Lidovky.cz v únoru zjistil, muž čelil obžalobě z pohlavního zneužití nezletilé. Shodou okolností šlo o kamarádku Míši. Otec jiné Míšiny kamarádky potvrdil, že dívka si jeho dceři stěžovala na, diplomaticky řečeno, obtěžování ze strany Otakara S.

Server Lidovky.cz rovněž zjistil, že policie narazila v dívčině pokoji na vzorek mužského spermatu. Server iRozhlas pak v červenci informoval, že stopy na dívčině prádle patřily Otakaru S.

Touhy po Míše se Otakar S. snažil zbavit vztahem s její matkou. Dilema chtěl „vyřešit“– podle deníku Mladá fronta DNES v prosinci dívku s matkou uspal, pustil plyn a čekal na to, až všechny otráví. Sexuální motiv Otakara S. v souvislosti s případem policie v pátek přiznala. „Byly to trestné činy proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. V těchto trestních řízeních jsme také prověřovali podezřelého,“potvrdil náměstek ředitele policie v Ústeckém kraji pro vyšetřování Zbyněk Dvořák.

Co bude dál?

Pokud kriminalisté v něčem zachovali zdrženlivost, bylo to vyjadřování k úloze Míšiny matky. Během pátraní se přitom EvaMuzikářová nechovala typicky. Minimálně před ostatními na sobě nenechala nic znát a podle dostupných informací se nesnažila k nalezení své dcery příliš přispět. V celém případu je jedinou potrestanou, soud jí totiž uložil desetiměsíční podmíněný trest s odkladem na dva roky za propagaci nacismu na sociálních sítích.

Ačkoliv oficiálně případ policie uzavřela, pátrání bude pokračovat. Policie prověřuje dva konkrétní tipy, kde by tělo Míši mohlo být.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.