Invaze fanoušků z Kolína ochromila duel na Arsenalu

Lidove noviny - - Sport - LONDÝN

Byť měli na tribunách k dispozici jen tři tisíce míst, příznivců Kolína nad Rýnem dorazilo do Londýna mnohem víc. První pohárový zápas německého celku po 25 letech si naživo nechtělo nechat ujít dvacet tisíc lidí.

Jenže před stadionem Arsenalu došlo k několika potyčkám, zápas kvůli tomu začal o hodinu později a oba kluby začala kvůli incidentům vyšetřovat UEFA.

Čtvrteční duel Evropské ligy mezi Arsenalem a Kolínem, který domácí vyhráli 3:1, měl vypuknout ve 21.05, avšak kvůli problémům před stadionem začal o šedesát minut později. Policie v souvislosti s incidenty zadržela pět lidí.

Několik tisíc kolínských fanoušků se dostalo k lístkům do sektoru domácích, na stadionu navíc používali zakázanou pyrotechniku. „Spolu s kolegy z Kolína jsme se snažili zabránit tomu, aby lidé bez lístků na zápas přicestovali,“uvedl Arsenal v prohlášení.

„Tři tisíce vstupenek bylo v souladu s pravidly, ale ukázalo se, že hodně fanoušků dorazilo i bez lístku, což mělo za následek ucpané vchody a několik incidentů před stadionem. Hodně vstupenek navíc bylo prodáno na černém trhu,“stálo ještě ve vyjádření klubu.

Trenér Ars`ene Wenger po vítězném zápase přiznal, že očekával, že se kvůli bezpečnosti vůbec hrát nebude. „Když jsem viděl fot- ky, myslel jsem si, že nebudou riskovat,“prohlásil kouč Arsenalu. „Čekali jsme v šatně a přemýšleli, co se bude dít. Budeme hrát zítra? Nebo příští týden? Bylo hodně spekulací a já byl přesvědčený, že se hrát nebude,“dodal.

UEFA obvinila Arsenal z porušení bezpečnostních pravidel, zatímco tým z Kolína čelí obvinění kvůli chování fanoušků, kteří kromě pyrotechniky poškodili zařízení stadionu a házeli předměty na hřiště.

„Nebudu fanoušky komentovat. Jsem trenér a moje práce je starat se o tým, ne o fanoušky,“prohlásil kouč hostí Peter Stöger. vp, čtk

Kolína nad Rýnem používali na londýnském Emirates Stadium i zakázanou pyrotechniku FOTO REUTERS

Divocí fanoušci

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.