Novináře Jakuba Patočku vyloučili z ČSSD

Lidove noviny - - Front Page - TOMÁŠ TOMÁNEK ONDŘEJ KOUTNÍK

PRAHA Novinář Jakub Patočka už není členem ČSSD. Kvůli uspořádání referenda o tom, zda přestěhovat brněnské nádraží dál od centra, či ne, ho vyloučila tamní buňka sociální demokracie. Její členové ale šéfredaktorovi internetového Deníku Referendum vyčítají i další věci. Podle nich je více aktivistou než politikem. Vadí jim také jeho dřívější působení ve Straně zelených.

Patočky se naopak zastal bývalý předseda socialistů Bohuslav Sobotka. „S jeho vyloučením nesouhlasím, nebyl pro to důvod. Pokud tahle politika bolševické netolerance v sociální demokracii zvítězí, stane se z ní nevolitelná sekta,“napsal premiér končící vlády na Twitteru.

„Vyhazov“Patočka odmítá. „Rozhodnutí městské konference pokládám za věcně nepřijatelné, formálně neplatné a především za pošlapání ideálů sociálnědemokratického hnutí,“napsal.

Vedení brněnské buňky podle něj postupovalo v rozporu se stanovami, neboť na hlasování nebyl pozván. Její předseda Oliver Pospíšil ale tvrdí, že novináře pozvali doporučeným dopisem. „Vše proběhlo v souladu se stranickými stanovami. Ještě před zasedáním komise se dopis vrátil. Takže můžeme doložit, že jsme se mu snažili dát vědět,“řekl LN. Více čtěte na straně 4 Poznámka na straně 10

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.