Vše, co jste nechtěli vědět o sexu

Lidove noviny - - Kultura -

Jistěže je toho už moc: zprávy o dalších odhalených sexuálních predátorech v Hollywoodu i mimo něj už se asi nikomu normálnímu nechce číst. A přesto je těžké a vlastně i nerozumné je ignorovat, protože ať chceme, či nikoliv, jedná se o velké téma tohoto období. Zejména příběh střemhlavého pádu Kevina Spaceyho je pro ně příznačný a nebylo by divu, kdyby se jednou dočkal zfilmování.

Ještě tragigrotesknější je ale kauza amerického komika vystupujícího pod jménem Louis CK. Je považovaný za naprostou špičku v oboru stand-up comedy a své umění potvrdil i loni v létě v pražském Kongresovém centru. Natočil také mimo jiné televizní seriál Louie, kde hraje lehce stylizovanou podobu sebe samého, či webový seriál s ambicí broadwayské hry Horace and Pete. Letos se pustil i do celovečerní režie a natočil snímek I Love You Daddy, film ve woodyallenovském duchu, kde John Malkovich hraje stárnoucího filmaře, který má vztah s velmi mladou dívkou. Film měl mít americkou premiéru 17. listopadu – ale nebude.

Několik kolegyň z komikova oboru totiž sdělilo deníku New York Times, že se před nimi Louis CK cca před patnácti lety pokoušel masturbovat. Paradoxní na tom je, že kdo komikova vystoupení zná, tak ví, že Louis CK po celou svou kariéru v podstatě nedělá nic jiného, než že se velmi upřímně a ano, s nepřehlédnutelnou dávkou exhibicionismu, přiznává k tomu, že jeho sexualita není žádná úhledná idylka. Řekl už toho o sobě (a samozřejmě nejen o sobě) tolik, že bylo zdánlivě nemožné, aby mu současná vlna odhalení a diskreditací uškodila. A přece: na skutečnou, dost ubohým způsobem odhalenou podobu toho, co díky komikovu daru osvobozující nadsázky plnilo sály a vynášelo peníze zdaleka nejen jemu, nebyla Amerika připravena. Za vrchol pokrytectví lze považovat rozhodnutí HBO stáhnout z videotéky záznam představení s názvem Nestyda Louis CK.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.