Milence v texaskách nazpíval Štědrý se Zímou

Lidove noviny - - Názory - Ad LN 8. 11.: Nejen zpěvák, ale i moderátor Miloš Skalka, hudební publicista

Je nepochybně záslužné, že LN publikovaly poměrně rozsáhlou – víceméně bilančně informativní – vzpomínku na zpěváka, příležitostného herce a od začátku devadesátých let také úspěšného podnikatele Karla Štědrého, který v osmdesáti letech zkraje minulého týdne zemřel. Ale vzhledem k tomu, že šlo především o informace, měly by být přesné a pravdivé.

Proto: není pravda, že většinu hitů Karla Štědrého tvořily duety. Cožpak se hity nestaly sólové nahrávky Karla Štědrého jako Písmena, Diga diga lou, Chodím do houslí, V naší kanceláři (nejlepší se kafe vaří), nebo Hospoda?

Navíc, ke zmíněným duetům: jedním z těch nejslavnějších, vedle písničky Mám malý stansWaldemarem Matuškou, jsou nepochybně Milenci v texaskách z filmového muzikálu režiséra Ladislava Rychmana Starci na chmelu (1964). V článku se píše, že písničku nazpíval Karel Štědrý s Karlem Gottem. Ouha! Tento dneska už evergreen Jiřího Bažanta, Jiřího Maláska a Vratislava Blažka nazpíval Karel Štědrý se svým dalším celoživotním souputníkem – a to s Josefem Zímou. Dopisy jsou redakčně kráceny. Své příspěvky posílejte do rubriky Názory na adresu LN, Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5 – Smíchov nebo e-mailem na adresu dopisy@lidovky.cz.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.