999 tisíc podnikavých Čechů a Češek

Lidove noviny - - Ekonomika -

mělo v účetnictví za loňský rok chyby za 8,4 miliardy uvedl včera Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle kontrolorů vedlo ministerstvo v roce 2016 neprůkazné účetnictví a neprovedlo řádnou inventarizaci svých účtů. Podle náměstka ministryně Martina Kučery se žádné peníze neztratily a jedná se o nedostatky u účetních operací. Resort se odvolal, NKÚ jeho námitky ale zamítl, uvedl náměstek.

álních věcí práce a soci- korun, BYZNYS DNE podnikatelů v Česku,

kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, stoupl letos do konce září o 18 tisíc na Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení. Loni počet podnikatelů, tedy například soukromých lékařů, umělců nebo zemědělců, vzrostl o 5000.

999 tisíc. se v říjnu vybralo rekordních 960 milionů

mionů a autobusů

od ka-

korun. Ve srovnání s loňským rokem to je nárůst o 11,5 procenta. Vyplývá to ze statistik provozovatele elektronického mýta, společnosti Kapsch. Za nárůstem stojí pokračující hospodářská konjunktura v Česku i v celém regionu a skutečnost, že státní svátek, 28. říjen, letos připadl na víkend.

dopravní podnik

chce zavést možnost platit pokuty za jízdu načerno on-line.

Služba by mohla začít fungovat zkraje příštího roku. Podnik chce rovněž rozšířit počet přístrojů na koupi jízdenek ve vozech MHD pomocí karty, uvedl včera generální ředitel DPP Martin Gillar. Podnik má dosud pouze internetovou stránku na kontrolu pokut www.overpokutudpp.cz. Revizoři letos uložili pokuty zhruba 213 tisícům cestujících bez dokladu a na pokutách DPP inkasoval cca 65 milionů korun. čtk

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.