Recept pro Okamuru: na pravdu nehleďte

LN EXKLUZIVNĚ získaly interní povolební materiál SPD Lídři hnutí jsou dle analýzy nekompetentní

Lidove noviny - - Front Page - ONDŘEJ KOUTNÍK

PRAHA Příznivci a sympatizanti v terénu vykazují věrnost a fanatismus. Charismatickému vůdci Tomiu Okamurovi se podařilo zpopularizovat program hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Úspěchu dosáhl díky silnému táboru přívrženců na sociálních sítích a velké sledovanosti na Facebooku. Takovým způsobem hodnotí silné stránky SPD interní povolební analýza hnutí od firmy Strate- gic Consulting, kterou se LN podařilo exkluzivně získat. Firma má přitom k SPD velice blízko.

Přední politici Okamurova subjektu s novináři zrovna nerozprávějí. Získaný analytický dokument z listopadu tak dává nahlédnout, jakým způsobem SPD přemýšlí o uplynulých volbách nebo jakou strategii plánuje propříště.

V dokumentu se například do budoucna doporučuje v kampani lhát. „Volby jednoznačně ukázaly, že budoucnost úspěchu politic- kých stran je postavena na rafinovaných marketingových kampaních – bez ohledu na pravdu či lež – a silné osobě lídra,“píše se v analýze pro SPD.

Podle analytiků SPD chybějí další politici, kteří by vedle Okamury byli vidět. „Slabé zázemí, neznalost a nekompetence lídrů snižují volební potenciál,“upozorňuje na nedostatky SPD materiál. Okamurovce sráží i „silný odpor mediálních elit (pravdoláskařská část) a vytvoření společného nepřítele SPD pro všechny“. Cestou, jak ztráty minimalizovat, je vznik takzvané guerilly, která zapracuje na mediálním obrazu.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.