Usměrní Nezmar Slavii?

Lidove noviny - - Sport - TOMÁŠ KUBÁNEK

Kdo má zásluhu na tom, že fotbalový Liberec skončil v posledních pěti letech mimo jiné dvakrát třetí, jednou čtvrtý a v probíhající sezoně mu také patří čtvrté místo? Že mužstvo se třikrát probilo přes předkola do základní skupiny Evropské ligy? Z úst řady lidí, a nejen těch, kteří se motají kolem severočeského klubu, uslyšíte jméno Jana Nezmara.

Někdejší výborný útočník a stoper ve funkci sportovního ředitele Slovanu několikrát zvládl náročnou přestavbu kádru, který se v Liberci někdy až příliš obměňuje. Někteří hráči se v relativně krátké době dokonce dostali i do reprezentace.

Čtyřicetiletý Nezmar, vystudovaný inženýr ekonomie, měl po podzimu z Liberce namířeno pryč, byl rozhodnut odejít mimo fotbalové prostředí. Jenže nyní to vypadá, že přijme výzvu Slavie. Ambiciózní pražský klub si po sérii někdy až přehnaných nákupů uvědomuje, že dostatek peněz a známá jména na soupisce nejsou všechno. Důležitá je také koncepce a vhodný výběr hráčů. Aby pak lavička nebyla nacpaná příliš štědře placenými náhradníky. A v tomhle má slávistické přestupy usměrnit právě Nezmar.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.