Oblečte si peřinu a pýžo

Lidove noviny - - Seriál Ln - ADAM JUNEK

Taky máte někdy dny, kdy byste chtěli zůstat v pyžamu a zachumlaní v peřině a rozhodně se „necivilizovat“. Aktuální módní trendy vám v tom dost nahrávají. Jestli je totiž něco rozhodně in, pak je to pohodlí.

Není to přitom objev této sezony. Pomalu a plíživě se rozmohla móda nadměrných velikostí, která postupně přebírá vládu od ultra vyštíhlených střihů, které vypadají fantasticky, ale někdy abyste se báli nadechnout. Znáte ten pocit, že knoflíček košile bojuje při každém vzedmutí hrudníku o život?

ČEKSTAJL

Již minimálně vloni podzimní a zejména zimní kolekce ovládly bundy, které vypadají, jako byste si přes ramena přetáhli spacák (aspoň do minus třiceti podle naducanosti). Letos se k tomu přidává střih, který je trochu došikma. Takže jste se při tom přehození spacáku nebo pořádné peřím nacpané peřiny vzor chalupa po babičce ani neobtěžovali řešit, jestli je to rovně. Jen jste se zachumlali.

Jak trefně poznamenává módní stránka deníku The Guardian, prostě se začal prosazovat styl Bridget Jonesové. Filmová baculka totiž ve chvílích nejhorších – tedy někdo ji opustil nebo se strašně znemožnila – utíkala právě do náruče své napěchované peřiny.

Oplácaná Bridget by pak byla ještě šťastnější z dalšího trendu. Aktuálně se totiž nosí pyžama. Ne ta, ve kterých spí-

Letos se k tomu přidává střih, který je trochu došikma. Takže jste se při tom přehození spacáku či pořádné peřím nacpané peřiny vzor chalupa po babičce ani neobtěžovali řešit, jestli je bunda rovně.

te. Ale oblečky, které rozhodně jako noční oděv působí… volné haleny z lehkých materiálů, k nim ze stejné látky širší nohavice.

Ideálně pak doplnit lehkým kabátem župánkového střihu. Vše vyvedené ve vzorech a barvách, aby nebyla nuda. Takže výsledek vypadá, že jste si vyběhli z postele jen ráno pro rohlíky k pekaři, co má krámek dole u vás v domě.

Ačkoliv to z předešlých řádků může vypadat, že si z nových trendů dělá Čekstajl trochu legraci (a ano, trochu ano), tak hlavně v nich vidí pozitivní posun v módě. Oblečení by totiž mělo poskytovat svému nositeli komfort. Měli bychom se v něm prostě cítit dobře. A pokud se cítíte dobře v super- úzkých džínách, které si ráno oblékáte vleže (trik, jak se dostat do o číslo menších), budiž vám přáno. Řada lidí ale přece jen raději volí prostornější záležitosti, ale v posledních letech v tom vypadali démodé. Jedinou komfortní záležitostí byl trend athleisure (neboli sportovních věcí určených do města – prostě „společenských“tepláků). A ten (pravidelný čtenář ví, že z pohledu Čekstajlu naštěstí) dožívá.

S novými hity ale konečně dávají módní domy a řetězce na výběr. Chcete úzké kalhoty? Stále v nabídce zůstávají. Chcete volné oblečení? Už ho tu konečně máme a nebude vám vidět každý faldíček. Což by Čekstajl ocenil jako „kolaterální“pozitivní dopad.

A mimochodem, dává to větší prostor k módním hrám. Široké kalhoty a k nim minisako, naopak úzké džíny a nahoře obří spacáková bunda. Hlavní je, abyste se v tom cítili dobře.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.