Rozhoď a panuj

Lidove noviny - - Komentáře -

Jízdné zdarma pro žáky základních a středních škol sliboval ve Středočeském kraji toho času budoucí hejtman David Rath (ČSSD) už v roce 2008. Náklady měly být okolo 70 milionů, nakonec vyskákaly až nad čtvrt miliardy ročně. Když v kraji o osm let později vyhrálo hnutí ANO, „rathovné“bylo první věc, kterou nové vedení zrušilo. Co teď, když jízdné zdarma pro seniory a studenty schválila vláda Andreje Babiše?

Na jízdném takřka zdarma pro mladé a staré jsou dobré dvě věci. Jde o vyhlášku, takže ji vláda může pár vrzy pera změnit, předělat či úplně zrušit. Někomu dokonce udělá radost: některým lidem se bude snáze jezdit na výlety, některé rodiny citelně ušetří za cesty do školy a rozhodně si nestěžují dopravci. Ale jinak je na ní špatně úplně všechno.

V prvé řadě vůbec nevíme, proč vláda vynález 75procentní slevy pro seniory, děti a mládež zavádí. V programu ho hnutí ANO nemělo, kabinet Andreje Babiše ani nepředstírá, že by řešil nějaký společenský problém.

Mohli bychom říci: v naší zemi převažuje vlastnické bydlení nad nájemním, lidé jsou velmi málo ochotni se stěhovat za prací, máme velké regionální rozdíly v nezaměstnanosti. Je-li v Ústeckém kraji bez práce dvakrát tolik lidí než v Praze, mohly by slevy pomoci lidem právě za prací dojíždět. Ale to by se musely týkat pracujících, nikoli studentů a seniorů. Mimochodem v Německu si náklady na cestu do práce mohou odečítat i zaměstnanci – právě aby se lidem vyplatilo za prací dojíždět a snížila se „bída“chudších regionů.

Nebo bychom mohli říci: necháme jezdit děti do 18 let zdarma úplně všude. Stejně jezdí převážně do školy a na kroužky, pomůžeme k aktivitám zejména těm, jejichž rodiče odmítají cokoli platit. A zejména by zmizel zcela šílený a společensky destruktivní stav, kdy nemálo mladých lidí vstupuje do života s exekucí za to, že jim v dětství rodiče nedávali na lístky.

Ministerstvo dopravy odhaduje roční náklady na šest miliard korun, poučeni zkušeností Středočechů se můžeme důvodně obávat, že nakonec budeme dopravcům z daní platit mnohem více.

Ano, tříčtvrteční sleva na jízdném se pochopitelně líbí dopravcům – přivede jim nové klienty. Středočeští studenti museli mít zvláštní vlastní kartičku, takže kraj měl alespoň jakous takous kontrolu. Nic takového teď nebude. Takže mnohým dopravcům zázračně vzroste obsazenost linek – každému se vyplatí zaplatit za virtuálního pasažéra, pokud tři čtvrtiny ceny doplatí stát.

Chlívek má skoro chuť si vsadit, že cena za „jízdné zdarma“bude nakonec mnohem vyšší.

Šest, možná osm miliard ročně. Co všechno by se s nimi dalo dělat? Není to přesně ono rozhazování, které dnešní premiér coby ministr financí tak často kritizoval?

Vůbec nevíme, proč vláda vynález 75procentní slevy pro seniory, děti a mládež zavádí. V programu ho hnutí ANO nemělo, kabinet Andreje Babiše ani nepředstírá, že by řešil nějaký společenský problém.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.