Metrákový vrabec

Lidove noviny - - Horizont -

z lásky prezidentské se smířil s veřejnoprávní televizí, nechce referendum o vystoupení z EU a odmítá důvěru své vlády, opřenou o Okamurovy fašounky.

Samozřejmě že náš milovaný pan prezident Zeman, nechť žije deset tisíc let, také drží pana Babiše za citlivé místo, které může mačkat a snažit se ho tak dovést k poslušnosti. Může jmenovat premiérem někoho jiného z ANO. Na to ovšem ANO těžko přistoupí. Potom může jmenovat svoji vládu úřednickou, která by mohla vládnout bez důvěry až do „hopsa hejsa do Brandejsa“. Pokud by se ovšem sněmovna nedohodla na rozpuštění a nových volbách. Ale chtějte něco takového po demokratických partajích, které dokážou jen modlikat „s trestně stíhanou osobou nikdy“.

Pan Babiš je dnes už asi silný politický hráč, ovšem žádný bůh Antaios, který sílil každým do-

Putna

Středa Baldýnský tekem se zemí, to není. Chybí mu právě onen dotek se zemí, neboť marná sláva, „trestně stíhanou osobou“je.

A tak přichází na politické jeviště ČSSD, aby rozhodla o další budoucností republiky: Je lepší žádná vláda než vláda s „poflincaným“Babišem? Je lepší copatá a rubašková vláda zemanovsko- úřednická než vláda s „poflincaným“Babišem, který je nevinný až do soudně prokázané viny? Obávám se, že ČSSD si neuvědomuje, na jaké osudové křižovatce stojí. Že by jednou ranou vstupem do Babišovy vlády mohla zachránit sebe před bezvýznamným kvikotem v opozici a současně pomoci udržet ústavní pořádek v zemi. Nebo zmizet do bezvýznamnosti.

Zatím se však chová jako poloslepá a kulhavá kobyla, kterou handlíři nafukují, aby působila mohutněji, a pod zadek jí mažou

Čtvrtek

Oliva nějaký drek, aby bojovně řehtala a kopala. Nebo jinak: připomíná vrabce, který na otázku, kolik vlastně váží, hrdě praví, že metrák, ovšem podle vrabčích vah.

Pozoruhodné je, že naše „trestně stíhaná osoba“nevadí a nevadila ani na nedávném evropském summitu v Bruselu. Dokonce nevadila ani britské premiérce, když žádala naši „trestně stíhanou osobu“Babiše o solidaritu. A ta by o demokracii něco vědět měla, domnívám se skromně.

Vadil by tam naopak náš copatý a rubaškový prezident Zeman, nechť žije deset tisíc let. Obávám se, že právě tomu přenechá ČSSD vládu nad republikou. JIŘÍ HANÁK

Pátek Šustrová Sobota Hanák

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.