Britové rádi šumivé

Osobní výběr ze světového tisku

Lidove noviny - - Orientace Pracovna -

Spotřeba alkoholu sice ve světě stagnuje, sledovat trh s ním se ale stále vyplatí. Promítají se do něj politické události – jako je třeba brexit – i změny lidských zvyků v čase. A samozřejmě také ekonomická situace lidí. Uplynulý týden přinesl v tomto ohledu hned tři zajímavé zprávy.

*** MILAN ROKOS Brexit prý nemá s poklesem prodejů francouzských vín nic společného, jde spíš o jejich rostoucí cenu kvůli poptávce z Ruska a Číny.

Další z expertů dokonce mluví o pozitivním dopadu brexitu, kterým může být růst výroby anglických šumivých vín. Ty jsou přitom vyráběny ze stejných odrůd, které vyrůstají na podobné půdě jako šampaňské. Francouzi se ale přesto nemají čeho bát – celosvětově prodej šumivého vína z kraje Champagne roste a Británie je po Spojených státech stále druhým největším odběratelem. Zatímco prodej levnějších lahví pod 20 liber klesá, prodej dražších naopak roste. A vychvalovaných anglických vín se na ostrovech prodaly v roce 2016 jen tři miliony lahví oproti 30 milionům kusů šampaňského.

*** Whisky se zrodila v Irsku, poté se rozšířila do Skotska, Severní Ameriky a dalších částí světa. Šest zemí sice dominuje trhu a spotřebě tohoto nápoje, o jeho internacionalizaci ale svědčí i vítězství jihoafrické Bain’s Cape Mountain Whisky v kategorii obilných whisky v soutěži World Whisky Awards.

Jak informoval časopis Forbes, je vítězný podnik jedinou komerční destilérkou whisky na africkém kontinentu. Úspěšný nápoj začal pálit Andy Watts, držitel mnoha medailí za svá předchozí angažmá ve světě whisky. Jeho nejnovějším počinem je pití, které prochází během pěti let dvojím zráním v sudech po bourbonu. Teplé klima v jihoafrickém Wellingtonu přispívá k větší interakci mezi dřevem a alkoholem, jejímž výsledkem je na svůj nízký věk výjimečně jemná whisky.

Vyrábí ji destilérka pojmenovaná po kapitánu Jamesu Sedgwickovi, který pracoval u Východoindické společnosti a na stará kolena se usadil v Kapském Městě, kde si otevřel bar. Jeho potomci pak založili v roce 1872 společnost, která teď dělá nejlepší whisky světa.

Fakt, že v Británii klesá prodej šampaňského, přičítají Francouzi brexitu a oslabení libry. Britové to vidí jinak: je to prý důsledek rostoucí kvality jejich šumivých vín.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.