Jako vejce vejci

Lidove noviny - - Orientace Výběr -

Znáte rčení „ Vejce dnešní, chléb včerejší, víno loňské nejlepší“? Nebo anglické „You can’t make an omelette without breaking eggs“– tedy „Chceš-li udělat omeletu, musíš rozbít vejce“? O tom, jak důležitou roli hrála vejce v životě našich předků, svědčí právě i množství rčení, přísloví a přirovnání, v nichž je potkáváme; a rozhodně se přitom nemusela vázat jenom k jídlu. Právě během Velikonoc však bylo postavení vajíček ještě o něco speciálnější – ústřední, symbolické a nenahraditelné. Vajíčko coby symbol nového života, vzkříšení, plodnosti i úrody – protože vše přece pochází z vejce. Od nepaměti představovalo nejen zárodečný chaos, ze kterého vznikl svět, ale také životní sílu, narození i zmrtvýchvstání, návrat jara a díky skořápce také bezpečí.

Na Velikonoce se jimi proto ani v kuchyni nešetřilo a kromě toho, že se jedla jen tak, přidávala se prakticky do všech pokrmů – kopřivové „hlavičky“, polévky z bylinek i „sekanice“z masa a máčené housky, do sladkého mazance, beránka i obřadních jidášů. Kromě ušlechtilých důvodů to ovšem mělo přinejmenším je- nejen vzhledem svých vajec: obvykle jim například chybí ocas, a co někde příroda ubrala, jinde vynahradila – v případě araukan jsou to postranní licousy, případně „podbradek“, který u „obyčejných“slepic nenajdete. Tyrkysově zbarvená vajíčka mají všechny předpoklady stát se módním výstřelkem, masověji se ale aspoň u nás nikdy nerozšířila. „Na území České republiky se araukany chovají už více než 40 let, není to tedy žádná novinka,“pokračuje Ladislav Pawlas s tím, že jejich klub sdružuje asi třicet chovatelů a toto číslo se v průběhu let nijak dramaticky nemění.

Méně cholesterolu?

Popularitě plemene by ovšem mohla nahrávat čas od času se objevující informace, že vejce araukan obsahují v porovnání s těmi běžnými méně cholesterolu, a jsou tedy „zdravější“. Není to tak docela pravda, i když toho, kde se informace vzala, je poměrně snadné se dopátrat: rozdíl je totiž v rozmístění cholesterolu ve vejci. Zatímco bílek většiny vajec jej neobsahuje, ta plemene araukana mají cholesterol rovnoměrně rozložen v celém vejci, tedy včetně bílku a zřejmě i skořápky. A tu většina z nás nekonzumuje (i když i to je možné – nejen pro slepice může být dobrým zdrojem vápníku a některých dalších minerálů), takže sečteno podtrženo: ve vejci samém ho může být o něco míň.

Sedí na vejcích, jejichž skořápky obarvila příroda FOTO SHUTTERSTOCK

Kuře araukany

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.