Jeho číslo někdo dal na Facebook

Metro Czech Republic (Bohemia) - - Volby -

Na sociálních sítích začalo v pondělí v podvečer kolovat telefonní číslo místopředsedy ČSSD Michal Haška. Doplnila ho anonymní výzva, aby mu lidé psali svůj názor na rozkol v sociální demokracii. „Dostal jsem stovky reakcí především formou SMS,“přiznal včera Hašek.

Haškovo telefonní číslo se objevilo nejprve na jeho satirickém falešném facebookovém profilu nazvaném JUDr. Haszek Mihály. Stejné jméno, které je reakcí na Haškova doktorská studia ve slovenské vesnici Sládkovičo- vo nedaleko maďarských hranic, před volbami použil i dosud neznámý zadavatel několika billboardů.

„Vím, že toho máte v těchto hodinách mnoho na srdci. Pokud mi to chcete sdělit telefonicky nebo esemeskou, jsem vám k dispozici,“napsal v pondělí neznámý autor na Haškův falešný profil. K tomu připojil také telefonní číslo jihomoravské- ho hejtmana. Zanedlouho pak začala facebooková Noc s Haškem, kde lidé publikovali znění svých vzkazů i Haškovy odpovědi. Hašek přiznává, že kritických zpráv byla většina. „Chodí ale i podpůrná stanoviska. Dostal jsem stovky reakcí, především SMS. Pokud mám volnou chvilku, snažím se stručně reagovat,“řekl.

Se zveřejněním svých telefonních čísel se politici potýkali už několikrát. Největší rozruch v minulosti vyvolala umělecká skupina Ztohoven, která v listopadu 2012 zveřejnila čísla všech poslanců i prezidenta.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.