Ano, lhal jsem, ale funkce si ponechám

Lhář Hašek. Místopředseda sociálních demokratů pod tlakem přiznal sobotní schůzku u prezidenta. Jede se dál. Omluvil se, ale rezignovat na své funkce nechce. Za Sobotku. V Brně se demonstrovalo

Metro Czech Republic (Bohemia) - - Front Page -

Už několik dní taktika Michalu Haškovi moc nevychází. Pravda o schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech se provalila včera.

Byly na ní špičky sociální demokracie. První místopředseda Michal Hašek, místopředseda Zdeněk Škromach, předseda poslaneckého klubu Jeroným Tejc a jihočeský hejtman Jiří Zimola potvrdili, že se povolební schůzky u prezidenta zúčastnili. Dál ale popírají, že by na ní řešili odvolání předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky.

„Doposud jsme respektova- li společnou dohodu všech účastníků, že o tomto standardním politickém setkání levicových politiků s levicovým prezidentem nad výsledkem voleb nebudeme veřejně hovořit,“uvádí čtveřice politiků v prohlášení. „Vzhledem k tomu, že jeden z účastníků tuto dohodu nedodržel, schůzku potvrzujeme. Kategoricky odmítáme jakoukoli interpretaci této schůzky jako údajné přípravy takzvaného puče v ČSSD,“píše se v prohlášení.

Hašek doplnil, že se za zatajování omlouvá. „Mým cílem rozhodně nebylo klamat veřejnost, a jestli vznikl takovýto dojem, tak se omlouvám,“napsal. Politici museli s pravdou ven, když pátý účastník, hetjman Milan Chovanec, ono setkání se Zemanem potvrdil.

O puči se v souvislosti se schůzkou začalo hovořit poté, co předsednictvo ČSSD vyzvalo šéfa strany Bohuslava Sobotku, aby přijal odpovědnost za volební výsledek a odešel z funkce. Ten to odmítl a jednání spolustraníků označil za nedemokratický pokus o puč.

G E TTY

Fotbalista David Beckham se včera přes Facebook spojil se svými fanoušky. Propaguje svou novou knihu fotografií.

MAF RA

Na státních vyznamenáních, ještě než to prasklo.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.