Ano, ne, ano. Hašek mlžil hned několikrát

Metro Czech Republic (Bohemia) - - Volby -

Místopředseda sociálních demokratů Michal Hašek během několika dnů ztratil tvář. V neděli nejprve v rozhovoru s ČTK popřel, že by se od vyhlášení výsledků voleb s hlavou státu setkal. Po nedělním jednání předsednictva strany pak ovšem nepřímo potvrdil, že se setkání uskutečnilo. „Já musím říci, že žádný obsah jednání s prezidentem republiky jaksi nebyl předmětem jednání tady těchto usnesení nebo něčeho podobného,“řekl k jednání předsednictva.

V úterý Hašek schůzku opět popřel v České televizi. „To je nějaká fáma. V sobotu večer se žádná schůzka s pa- nem prezidentem neuskutečnila,“doplnil. Tato lež mu však vydržela jen do včerejška, kdy schůzku jako první přiznal hejtman Milan Chovanec. Poté šel s pravdou ven i Hašek a jeho lidé, účastníci schůzky v Lánech. „Vzhledem k tomu, že jeden z účastníků dohodu o mlčenlivosti nedodržel, schůzku potvrzujeme,“přiznal Hašek.

Navzdory několikanásobné lži, kterou Hašek krmil straníky i veřejnost, včera odpoledne prohlásil, že rezignovat nehodlá. Funkce nechce opustit ani další účastník schůzky Jeroným Tejc.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.