Novinky uvezou 5+ 2

Stále menší a levnější jsou nové automobily, které nabízejí tři řady sedadel a vyhoví i početným rodinám.

Metro Czech Republic (Bohemia) - - Auto - ONDŘEJ BĚHAL www.vybermiauto.cz

Máte hodně dětí, pospolitou třígenerační rodinu nebo trénujete malé fotbalisty? Pak už asi dlouho víte, že není třeba kupovat minibus, když potřebujete v autě převézt sedm lidí. Počet vozů s třemi řadami sedadel neustále roste, o čemž svědčí i čtyři letošní novinky.

Nový Citroën Grand C4 Picasso

Zvenčí vypadá jako robot, uvnitř sází na obří displeje, množství funkcí včetně klimatizace se ovládá dotekově podobně jako u tabletů. Zároveň se jeho téměř 4,6 m dlouhá karoserie chlubí spoustou místa a za příplatek 15 tisíc i sedmimístnou kapacitou ve třech řadách sedadel. První dojmy z jízdy? Překvapí lehkost, s jakou se obřík proplétá zatáčkami, potěší komfort odpružení a plavnost, s níž se přenáší přes nerovnosti. Nový Grand C4 Picasso se prodává od 469 900 korun. Když ale ponecháte u Citroënu starší auto na protiúčet, srazí z ceny 55 až 75 tisíc.

Fiat 500L Living

Sedm míst uvnitř karoserie dlouhé jen 4,35 m? Žádný div, když nový model nese číselné označení miniauta. Základní cena novinky začíná na 346 900 korunách, nejdo- stupnější sedmimístná verze stojí o čtyřicet tisíc víc. Kuriozitou je, že auto pro sedm lidí pohání mimo jiné dvouválcový motor s objemem 0,9 l! Díky turbodmychadlu ale dokáže vyvinout výkon až 100 koní.

Nová Kia Carens

Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli pohodlí druhé generace tohoto modelu na dlouhé cestě. Zvládli jsme s ním více než dva tisíce kilometrů mezi Prahou a chorvatským Primoštenem a zvlášť přední sedadla si zasluhují jedničku. Potěší i zábavnost auta v zatáčkovitých pasážích, což obvykle není silná disciplína aut kategorie MPV. Dieselová sedmnáctistovka s výkonem až 100 kW konzumuje při ustálené jízdě devadesátkou jen 4,5 l nafty na 100 km, s plně naloženým autem při svižné jízdě převážně po dálnicích jsme se drželi mezi šesti a sedmi litry. Prodává se od 399 980 korun, nejlevnější sedmimístná verze přijde na 414 980 korun.

Modernizovaný Peugeot 5008

Změna designu přinesla MPV se lvem ve znáčku nárůst ceny jen o pět tisíc korun proti historickému minimu 365 tisíc korun, za které se doprodával před touto inovací. Navíc si polepšil z hlediska výbavy, už základní verze nabízí většinu prvků, které rodiny volí. Sedmimístná verze se prodává od 386 000 korun.

OB

Příď jako z budoucnosti u citroënu.

OB

Carens vyhlíží na sedmimístné auto kompaktně.

Nová maska Peugeotu 5008

Fiat 500L Living

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.