Kaberle se vrací do reprezentace

Nováčci Doudera, Smoleňák, Buchtele, ale i navrátilci jako Tomáš Kaberle. Taková je nominace na Karjalu.

Metro Czech Republic (Bohemia) - - Sport -

V nominaci hokejové reprezentace na nadcházející turnaj Karjala jsou tři nováčci. Kouč Alois Hadamczik poprvé pozval obránce Milana Douderu a útočníky Radka Smoleňáka s Janem Buchtelem. V týmu pro druhý díl seriálu Euro Hockey Tour jsou například i brankář Jakub Štěpánek, bek Tomáš Kaberle nebo forvard Tomáš Rolinek.

Po nevydařených Českých hokejových hrách se kouč Ha-

„Bereme tento turnaj trochu jinak než ten, který byl první v sezoně.“ALOIS HADAMCZIK, TRENÉR HOKEJOVÉ REPREZENTACE

damczik rozhodl částečně obměnit tým. Ve třiadvacetičlenné nominaci na Karjalu je deset nových jmen. Po více než třech letech se do reprezentace vrací Kaberle, který v létě nezískal angažmá v zámořské NHL a momentálně hraje za mateřské Kladno.

„Bereme tento turnaj trochu jinak než ten, který byl první v sezoně a na němž hráči ještě nemuseli být až tak rozehraní. V tomto turnaji už by hráči měli být v optimální formě,“řekl včera Hadamczik, jenž opřel nominaci především o hráče z KHL.

Do týmu jich zařadil hned patnáct. V brankářské dvojici nahradil Alexandra Saláka Jakub Štěpánek, v obraně dostane šanci vedle Kaberleho a nováčka Doudery například Martin Ševc. V útoku může předvést své umění momentálně nejlepší střelec finské nejvyšší soutěže Smoleňák, ale také Václav Nedorost, Buchtele, Ondřej Roman či Jiří Sekáč.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.