Užitečný sportovec

Prodávat se začne v lednu, ale v Metru jsme ho už vyzkoušeli.

Metro Czech Republic (Bohemia) - - Auto -

Dvojka, zátah, sympatické zachraptění benzinového turbomotoru, krátký rychlý pohyb řadicí páky – za tři, účinné brzdy, dvojka, příjemně strmý pohyb volantu, ochotné zatočení auta ve směru serpentiny, plný plyn, tiché zaškvrkání elektroniky kontrolující nebezpečí smyku bez hysterických zásahů. Zátah, zachraptění...

Vypadá to jako zážitek z rallye? Ne, to jsme jen nad Barcelonou v klikatých kopcovitých silničkách testovali nový kombík Seat Leon ST s motorem 1.4 TSI/103 kW a systémem XDS usnadňujícím autům s předním pohonem jízdu do zatáček. A konstatovali, že prodloužení zádě kombíku o 27 cm proti hatchbacku nebylo při sportovní jízdě téměř znát.

Ale pozor, pokud máte rádi řádění a po přečtení úvodu článku myslíte, že podobné zážitky poskytne každá verze nového kombíku, pak byste se mohli zklamat. Seat se in- daná Octavia Combi RS. Nový kombík od Seatu chce být nejen sportovní, ale také užitečný. Objemem kufru 587 l patří mezi konkurenty k nejlepším a potěší praktická řešení jako třeba standardně montovaná variabilní podlaha.

Leon ST myslí i na spořínky. Provedení Ecomotive se chlubí rekordně nízkou spotřebou 3,2 l nafty na 100 km. Hodně různorodou paletu verzí obohatí také auta s pohonem všech kol. Chystá se rovněž speciální terénní verze jako konkurent Octavie Scout.

SE AT

Příď i záď kombíku se hodně podobají Leonu hatchback.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.