Plzeň dál bez bodů, Bayern urval rekord

V základní skupině Ligy mistrů sehráli včera fotbalisté Plzně.

Metro Czech Republic (Bohemia) - - Sport - ŠIMON MERTA simon.merta@metro.cz

Na hřišti favorizovaného Manchesteru City sehrála Viktoria vyrovnanou partii. Přesto odjela s nepořízenou.

Už v prvním poločase si Západočeši vypracovali hned tři gólové šance, z nichž tu poslední proměnili – na křížnou střelu Hořavy neměl gólman domácích sebemenší nárok. Jenže tento úspěch přišel bohužel až za stavu 1:0 pro City. Deset minut předtím totiž Rajtoral zahrál rukou v pokutovém území a penaltu Kozáčik nelapil.

I ve druhé půli sahal český mistr po bodech, svěřenci kouče Pavla Vrby se činili. Anglický celek se sice opět dostal do vedení, ale Tecl v 69. minutě podruhé srovnal. Tři body pro Manchester City však v poslední čtvrthodině zařídili Negredo a Džeko.

Ve druhém včerejším zápase plzeňské skupiny porazili fotbalisté Bayernu Mnichov 3:1 CSKA Moskva a desátou výhrou v elitní soutěži za sebou překonali rekord Barcelony ze sezony 2002/2003. Už jistý postupující obhájce trofeje tak zachoval naději Plzně na konečné třetí místo a postup do jarního play-off Evropské ligy. Viktoria před posledním domácím duelem s CSKA ztrácí na ruského soupeře stále tři body.