Na netu už jsou tři miliony rodin

A webové zpravodajství.

Metro Czech Republic (Bohemia) - - Domov -

Letos vůbec poprvé počet domácností s počítačem a připojením k internetu přesáhl dvě třetiny. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) tyto technologie používá sedmdesát procent lidí starších 16 let. To jsou téměř tři miliony domácností, dvakrát více než před šesti lety.

„Téměř všechny domácnosti jsou k internetu připojeny vysokorychlostně. Dříve nejrozšířenější typ připojení prostřednictvím pevné telefonní linky v posledním sledovaném roce uvedla čtyři procenta domácností,“řekla Romana Malečková z oddělení statistiky výzkumu, vývoje a informační společnosti ČSÚ.

Trendem pak je, že počítač s internetem stále více začínají využívat i starší lidé. „Z hlediska využívání internetu platí, že jej častěji využívají mladší věkové skupiny, i když každoročně stoupá podíl uživatelů internetu i mezi seniory. Zároveň lze také konstatovat, že muži internet využívají častěji než ženy,“dodává Malečková. K internetu se Češi připojují i ze svých přenosných zařízení, nejčastěji z mobilního telefonu.

A k čemu web používáme? K posílání a čtení mailů web slouží 94 procentům lidí, 85 procent čte on-line zprávy, stejné procento lidí na něm pak vyhledává informace o zboží a službách. Stále častěji také na internetu nakupujeme, což se týká především mladších Čechů. „Velké oblibě se těší také u žen na rodičovské dovolené,“doplňuje Malečková.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.