Den českého piva? Slavili ho i v Polsku

Vladimír Balach pro Metro. Jaké novinky čekají pod jeho vládou pivaře?

Metro Czech Republic (Bohemia) - - Pivní Listy -

Irové mají Den svatého Patrika, Bavoři zase Oktoberfest, Češi letos poprvé zažili den piva na svátek patrona českého piva, svatého Václava.

Kolik hospod a restaurací se do projektu zapojilo?

Letošní ročník akce nazvané Den českého piva byl pilotní a tomu odpovídaly i naše cíle z hlediska počtu zapojených podniků. Aktivně se zapojilo kolem 800 restaurací z celého Česka, kte- ré si pro tento den připravily nejrůznější speciální nabídky.

Překvapil vás zájem?

Ano, ozývaly se nám restaurace z celého Česka, které se chtěly také zapojit do akce, dokonce se nám ozvala jedna i z Polska. Na česko-polských hranicích čepuje české pivo a měla zájem podpořit Den českého piva a oslavit ho se svými hosty. Celkově byly ohlasy velmi pozitivní, do řady podniků přišlo výrazně více hostů než obvykle, jinde byl nárůst hostů menší, ale vytočilo se víc piva.

Akce se konala i v malých pivovarech. Co říkáte na jejich obrovský boom v posledních letech?

Jsme rádi, že vznikají, protože přinášejí českým, tradičně spíš konzervativním kon-

VLADIMÍR BALACH, ČESKÝ SVAZ PIVOVARŮ A SLADOVEN

zumentům pestrost nabídky a učí je zkoušet nové druhy a chutě piva. V tomto jsou minipivovary určitě flexibilnější. Nicméně je vidět, že ani střední nebo velké pivovary nezaostávají a v posledních letech vycházejí vstříc měnící se chuti českých konzumentů a začínají vařit například pšeničná piva nebo speciály k různým svátkům.

Myslíte, že dnes vůbec pivovary ještě mohou přijít s něčím novým?

Současná nabídka pivova- rů je natolik široká a pestrá, že nás už nejspíš nic úplně nepřekvapí. Nicméně zajímavým trendem s velkým potenciálem rozvoje jsou značkové restaurace, kde určitě můžeme čekat vznik nových konceptů a jejich další rozvoj. Ty pomáhají vracet konzumenty zpět do restaurací, a tím bojují s poklesem konzumace točeného piva.

Čím plánujete pivaře překvapit v příštím roce?

Určitě chystáme několik novinek a překvapení v rámci Dne českého piva. Současně budeme rozvíjet další aktivity a projekty, které ukážou spotřebiteli, že české pivo je nezbytnou součástí životního stylu 21. století. Chceme i poukázat na jeho překvapivě rozmanité využití v moderní gastronomii.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.