Ceny na horách budou podobné těm loňským

Vleky a ubytování. Když zdražení, tak jen mírné. Pro nedočkavce. Lyžařská sezona by někde mohla začít už o víkendu. Horské novinky. Balíčky s občerstvením a wellness nebo přenosné skipasy pro rodiče

Metro Czech Republic (Praha) - - Front Page - ROMANA BARBOŘÍKOVÁ romana.barborikova@metro.cz

Nedočkaví lyžaři už mohou pomalu začít chystat své vybavení. Nová sezona v některých střediscích může začít už tento víkend. „Bude se jednat jen o jednotlivé sjezdovky a nabídka bude velmi omezená,“říká ředitel Asociace horských středisek ČR Libor Knot. Krkonošská střediska Janské Lázně a Skiareál Špindlerův Mlýn, která většinou soutěží o prvenství v zahájení sezony, letos asi předběhne Černá hora u Janských Lázní. Tam by se mělo začít lyžovat už zítra. Na vrcholu Čer- né hory by měl jet vlek Anděl dlouhý 500 metrů.

Už nyní jsou na turisty na horách připraveni. „Sezona u nás není nejdelší, takže vlekaři i ubytovatelé by byli sami proti sobě, kdyby připraveni nebyli,“dodává Knot. Lyžování by vás nemělo vyjít o moc dráž než v minulé sezoně.

„Mnohá střediska nechala ceny za skipasy i za ubytování na stejné výši jako loni. Na některých místech pak došlo v souvislosti s investicemi k mírnému zvýšení,“upřesňuje Knot. Ve Špindlu nyní za celodenní skipas zaplatí dospělý 650 korun, od 20. prosince 850 korun a od 6. ledna pak 750 korun. V Janských Lázních si nyní připravte 520 korun, od 25. prosince pak 620.

AP

Olympijská pochodeň mířící do ruského Soči včera zavítala i na hráz Sajano-Šušenské vodní elektrárny v Krasnojarském kraji.

Hlavní nápor lyžařů se čeká o Vánocích.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.