Učení bude v tabletech

Praha 6 koupí žákům základních škol tablety. Zaplatí za ně 10 milionů.

Metro Czech Republic (Praha) - - Front Page - ADAM VÁCHAL adam.vachal@metro.cz

Praha 6 se rozhodla pro změnu ve výuce. Jako první v zemi pořídí ve všech základních školách na svém území do jedné učebny tablety. Městskou část to vyjde na deset milionů korun.

Praha 6 se rozhodla nakupovat. Jako první v zemi pořídí tablety do všech svých základních škol. Bude ji to stát 10 milionů korun. „Příspěvek radnice bude činit maximálně 90 procent, zbytek hradí škola z vlastních peněz,“říká radní Prahy 6 pro školství a vzdělávání Ondřej Balatka.

Konkrétní typ tabletu si vybíraly jednotlivé školy samy, aby co nejlépe vyhovovaly jejich vzdělávacím programům a možnostem. Samy si prostřednictvím výběrového řízení určí také dodavatele. Tablety pak bude vybavena v každé škole jedna třída.

Patnáct základních škol Prahy 6 bude v rámci projektu kompletně vybaveno tablety do konce příštího roku.

Zatímco Praha 6 se rozhodla dát tablety do všech škol, ostatní městské části sice také investují do techniky, o podobném kroku ale zatím neuvažují. Rozhodnutí nechávají na jednotlivých školách. „Pokud bude zájem ze strany škol o tablety, určitě tuto vol- bu podpoříme,“říká mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová.

Ministerstvo školství se chce do budoucna na vybavení škol tablety zaměřit. „Chystáme projekt digitalizace škol, který se jejich vybavení tablety týká,“říká Patrik Kubas z odboru vnějších vztahů ministerstva.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.