Bramborové saláty změří síly

Kdo umí nejlepší? Soutěž bramborových salátů se zítra opět uskuteční v Mratíně.

Metro Czech Republic (Praha) - - Praha - TOMÁŠ BELICA tomas.belica@metro.cz

Už posedmé se zítra ve středočeském Mratíně koná mistrovství Česka v přípravě bramborového salátu Hellmann´s Cup. Namíchat ten nejlepší salát se pokusí devatenáct týmů. „Vždy si říkáme, že jsme už viděli a chutnali vše, pak ale přijdou soutěžící s nějakou raritou a zas jsme překvapeni,“říká organizátorka soutěže Alena Syslová.

V přihlášce nezkoumáte, jakých profesí jsou účastníci soutěže, loni ale soutěž vyhrál veterinář. Bývají nejčastěji zastoupeni profesionální kuchaři?

Je pravda, že nejčastější profesí našich soutěžících je kuchař, případně číšník. Pokaždé se ovšem přihlásí nějaký hobby tým, jehož profesní složení je pestré, takže se vloni i předloni stal absolutním vítězem veterinář pan Pánek z Jeseníku. On má ovšem srdce kuchaře. Každopádně profesně účast nelimitujeme, jsme otevřené mistrovství, do kterého se může přihlásit kdokoli, protože až u stolu se ukáže, kým doopravdy je.

Dělají saláty v této soutěži častěji muži, nebo spíše ženy?

Já bych řekla, že je to tak půl napůl. Rozhodně neplatí, že by kuchyň byla výsostným územím ženy, alespoň v naší soutěži to neplatí. Málokterý tým není smíšený. Většinou jsou v týmu zastoupeni muži i ženy, protože každý do salátu vnáší svůj element.

Kdo bude saláty hodnotit?

Za odbornou veřejnost bude v porotě zástupce výrobce majonézy, profesionální kuchař, dále prodejce lahůdek a z řad celebrit to bude kuchař Jiří Babica, který je vlastně současně také zástupcem odborné veřejnosti.

Proč se soutěž koná stále v Mratíně?

Protože tu před lety vznikla. Neodmyslitelně už patří k této obci, což tak vnímají soutěžící i lidé z Mratína. Na naše mistrovství přijíždí stovky diváků. Pro ně jsou připraveny vepřové hody, jarmark, divadlo. Mistrovství nemůže být bez Mratína a Mratín bez mistrovství.

Každý ročník některý salát překvapí. Vždycky si říkáme, že jsme už viděli a ochutnali všechno, pak ale přijdou soutěžící s nějakou raritou a zas jsme překvapeni. Salát se slaninou v čokoládě je už pověstný, ale míváme i saláty s křepelčími vejci, červenou řepou, česnekovými klíčky a podobné kuriozity. Nutno říct, že míra experimentu neurčuje, kdo bude vítězem. To rozhodne pět kritérií: chuť, vůně, vzhled, originalita a celkový dojem.

HE LLMANNS.C Z

Salát jako kapr z loňského ročníku

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.