Proč kupovat LED tiskárnu? Nabízí kvalitu za dobrou cenu

Jak vybrat kvalitní moderní tiskárnu?

Metro Czech Republic (Praha) - - Technika - MET

Digitalizace dokumentů ještě nedošla do fáze, kdy by nebylo třeba tiskáren. Pokud jste už někdy tiskárnu museli vybírat, jedna z prvních otázek pravděpodobně byla, zda zvolíte inkoustovou, nebo laserovou. První se rozmohly v domácnostech díky cenové dostupnosti a použitelnosti na barevný tisk, zatímco laserové tiskárny a multifunkce se hodí více do podnikové sféry, kde není kladen takový důraz na kvalitu, ale nabývá na důležitosti cena za jednu stránku, případně možnosti síťového tisku.

Na takto diferencovaný trh však v devadesátých letech vstoupila alternativa v podobě LED tiskáren. Jejich kvalita a výkon neustále stoupají. LED tiskárny totiž využívají stejného principu jako klasické laserové tiskárny, jen s jiným konstrukčním řešením. U laserových tiskáren je xero- grafický válec, tedy část, na kterou se přichytí toner, nabíjena jedním laserovým paprskem přes soustavu čoček a zrcadel, u LED tiskáren je válec ozářen pruhem diod.

Dané řešení je nejen tišší a jednodušší na výrobu, ale také úspornější a riziko poruch je daleko nižší než u klasických tiskáren. Velkou výhodou pro profesionální tisk je u LED tiskáren stabilita kvality. Laser nasvěcuje válec pod různým úhlem, a může proto docházet k drobným rozdílům mezi množstvím naneseného toneru. U LED tiskáren k tomuto jevu nedochází, de facto každý kousek válce má svou vlastní diodu. Jedinou, dlouho nevyřešenou překážkou většího rozšíření tohoto typu tiskáren bylo nižší rozlišení, které vyřešila až technologie HiQ LED.

Princip HiQ LED je svým způsobem velmi jednoduchý – stačilo pouze zmenšit veli- kost diod, aby se jich na požadovanou plochu vešlo více. Díky pokroku a inovacím bylo možné diody zmenšit na požadovanou velikost a výsledkem je nová řada tiskáren a multifunkcí značky Xerox. Příkladem za všechny je černobílá multifunkce řady WorkCentre 3045. Pro tisk dokumentů, jako jsou smlouvy či faktury, plně dostačuje monochromatický tisk (černobílý) s vysokou rychlostí tisku, až 24 stran za minutu. Přičemž první list opouští tiskárnu po osmi vteřinách. Standardem je také připojení přes USB port a příjemným bonusem je poměr ceny a výkonu, neboť Xerox WorkCentre 3045 je nejlevnější multifunkční tiskárna s HiQ LED technologií z produkce společnosti Xerox.

Xerox WorkCentre 3045 se určitě neztratí v menší i střední kanceláři a své opodstatnění má i pro domácnosti.

PRO F IME DIA

Vývoj pokročil.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.