Liberec postup jistý nemá

Fotbalisté Slovanu doma prohráli s Freiburgem 1:2. O postup do vyřazovací části tak budou bojovat v Portugalsku.

Metro Czech Republic (Praha) - - Sport Sport - RB

Ještě před posledním utkáním ve skupině H Evropské ligy si mohl Liberec zajistit postup do vyřazovacích bojů. Včerejší zápas s Freiburgem ale svěřenci Jaroslava Šilhavého nezvládli. Poprvé v základní skupině tak prohráli.

První gól přišel ve 23. minutě, kdy se po chybách libereckých hráčů trefil Matthias Ginter. Ve druhé půli se domácí snažili srovnat, místo toho ale inkasovali podruhé. V 73. minutě zvýšil skóre na 2:0 Francis Coquelin.

„Začátek nebyl z naší strany nejlepší. Začali jsme hrát, až když jsme dostali první gól. Šance jsme tam měli, měli jsme dát gól,“zhodnotil v rozhovoru pro Českou televizi Michael Rabušic, který sám měl velkou šanci, ale neproměnil ji.

Skóre snížil v 81. minutě Sergej Rybalka. Alespoň srovnat a získat bod se už ale hrá- čům zpod Ještědu nepovedlo. Šanci na postup ale stále mají a hodlají ji také využít. „Hrajeme ještě v Portugalsku s Estorilem a pojedeme tam s tím, že chceme vyhrát,“dodal Rybalka.