Libeňský most potřeboval opravu už před 25 lety

MF DNES - - PRAHA - Jakub Heller redaktor MF DNES

Tuny na mostě

Za zkázu Libeňského mostu může voda. Dalo se tomu předejít, tvrdí zastupitelé.

Ucpané chrliče, zvlněná a potrhaná vozovka, rozpadající se beton či zkorodované výztuže. To je jen krátký výčet problémů, které podle nového znaleckého posudku trápí Libeňský most.

Praha podle něj přitom již dvacet pět let ví, co tyto vady způsobuje. Nic s tím ale neudělala. Alespoň to tvrdí zastupitelé Matěj Stropnický (Zelení), Ondřej Profant (piráti), Nadační fond proti korupci a iniciativa Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat. Ti kvůli údajnému zanedbání péče o Libeňský most a s ním spojené škodě v řádu stovek milionů korun podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

Tedy neznámého – z dokumentu je poměrně jasně patrné, na koho oznamovatelé ukazují prstem.

„Technická správa komunikací (TSK) již od roku 1992, kdy jí byly známy příčiny zhoršujícího se stavu mostu, nepřijala nezbytná opatření, neprováděla řádnou údržbu Libeňského mostu a neřídila se závažnými závěry z pravidelných prohlídek mostu,“píše se v oznámení, které má redakce k dispozici.

Všechna doporučení, která měla TSK ke stavu Libeňskému mostu dostupná, prý dlouhodobě upozorňovala na totéž – za tristní stav Libeňského mostu může voda, která vniká do mostu skrze vozovku.

Na otázku, proč tyto informace přinášejí až nyní, odpovídají oznamovatelé tím, že trvalo více než tři čtvrtě roku, než se jim podařilo od TSK získat potřebné dokumenty. Na jejich základě teď soudní znalkyně Miloslava Pošvářová zpracovává posudek, který popíše vývoj stavu mostu a jeho příčiny. Zcela hotový by měl být do dvou týdnů a k dispozici ho následně dostane i policie.

Byly to právě předběžné závěry posudku, které vedly zastupitele k podání trestního oznámení. Podle Pošvářové totiž není o zanedbání povinností nejmenších pochyb.

„TSK již 14. února 1997 jednoznačně projednala, že se most musí opravit. Tím ale veškeré snahy o jeho opravu skončily,“říká. TSK podle ní navzdory všem informacím nechala do mostu zatékat, což způsobilo jeho dnešní stav. „Odvodňovače byly zcela ucpané řasami a nemohly tak vůbec odvádět vodu. Ta z mostu unikala podélnými spá- rami a rozpouštěla beton i jeho kovovou výztuž. Ty se proto rozpadaly a odpadávaly,“popisuje nedávný stav mostu Pošvářová.

Podle kritiků jde o systémový problém. „Oprava a údržba jde, i přes závazná doporučení, stranou a později dojde k tomu, že se provádí rekonstrukce za několik miliard korun,“říká Janusz Konieczny z Nadačního fondu proti korupci.

Podle informací, které zastupitelé získali od TSK, se totiž ukázalo, že na údržbu 677 mostních konstrukcí má městská společnost v rozpočtu 50–70 milionů korun ročně, což je podle Pošvářové naprosto nedostatečná částka.

TSK zatím nechce trestní oznámení ani kritiku, které čelí, komentovat. „Nemáme ještě dostatek podkladů k tomu, abychom se mohli vyjádřit,“říká tisková mluvčí TSK Barbora Lišková. K situaci ale promluvil náměstek primátorky a gesční radní Petr Dolínek. „V mém případě jsem se mohl řídit pouze platným usnesením, které říkalo, že se má postavit most nový. Nemohl jsem investovat desítky či stovky milionů na údržbu něčeho, co se mělo strhnout a postavit znovu. A to ani kdyby mi to někdo navrhl, což se nestalo,“říká náměstek. Na posouzení stavu mostu má podle něj ale Praha právě TSK. „Není možné, aby o tom radní rozhodoval od stolu. Pevně ale doufám, že má TSK takovou odbornou úroveň, že tyto věci doporučuje správně,“dodává.

Špatný návrh údržba nespasí

Ředitel Kloknerova ústavu Jiří Kolíska souhlasí s tím, že most je v havarijním stavu, ale údajné zanedbání údržby ze strany TSK podle něj nemohlo hrát takovou roli, jakou mu oznamovatelé přisuzují. „Ten most je zkonstruován poměrně nešťastným způsobem, kdy se izolace nacházejí až na betonových klenbách a celý násep je přikryt pouze vrstvami vozovky, které vodu neutěsní,“říká. Jediná možnost, jak vnikání vody do mostu zabránit, je podle něj rozsáhlá rekonstrukce, o které se dnes hovoří a která se měla udělat už zhruba před čtyřiceti lety. „To ale představuje odstranění vozovky, vyhrabání náspu a instalaci nových izolací. Nikoliv pouze drobné opravy,“dodává.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.