Změnit dodavatele se stále může vyplatit

Přestože v dnešní době ceny elektřiny a plynu klesají, existuje cesta, jak ušetřit ještě více. Třeba tím, že přejdete k jinému dodavateli.

MF DNES - - ENERGIE PRAHA - Zuzana Kohoutová spolupracovnice redakce

Změna je poměrně jednoduchá a nic se za ni neplatí. Navíc s příchodem podzimu a nastupující topnou sezonou se opět dodavatelé začínají předhánět v akčních nabídkách. Vyplatí se však být pozorný a ještě před podpisem nové smlouvy vše důkladně prověřit.

Od začátku roku do konce srpna změnilo podle statistiky Operátora trhu s elektřinou (OTE ČR) dodavatele elektřiny nebo plynu přes 380 tisíc domácností. „Hlavním motivem zůstává finanční úspora. Lidé se však stále více zajímají také o obchodní a smluvní podmínky nebo bonusy, které dodavatelé nabízejí,“říká Jana Poncarová z projektu EnergetickaPoradna.cz.

Je dobré si hned na začátku uvědomit, že změna dodavatele sníží náklady za energie jen zčásti. Celková cena za elektřinu se totiž skládá ze dvou součástí. Regulované, jejíž hodnotu určuje Energetický regulační úřad a s jejíž výší neuděláte nic ani vy, ani jiný dodavatel, a z neregulované, která se u každého dodavatele liší. Neregulovaná část ceny elektřiny tvoří necelou polovinu celkové ceny, takže když vám dodavatel slibuje třeba desetiprocentní zlevnění, ve skutečnosti přechodem k němu ušetříte procent pět.

U plynu je situace o něco výhodnější, protože zde tvoří neregulovaná část přibližně čtyři pětiny celkového účtu za plyn. S vyšší spotřebou domácnosti klesá podíl regulované části v celkové ceně, takže změnou dodavatele lze také více ušetřit.

Rozdíly jsou nejen v cenách

Dodavatelů působí na trhu více než šest desítek a podle odborníků jsou mezi nimi rozdíly nejen v cenách, ale i v zákaznickém přístupu. „Při současných cenách elektřiny a plynu na burze je vidět velké cenové rozpětí mezi jednotlivými obchodníky. Znovu tak po několika letech platí, že změna dodavatele může být skutečně výhodná,“vysvětluje energetický poradce Michal Eisner.

Nabídky dodavatelů se odlišují i různými bonusy, jako je třeba zákaznická linka zdarma, příspěvek na úsporný spotřebič nebo asistenční služby v případě rozbitého kotle či obecně řešení havárií v domácnosti. „K vybraným cenovým produktům dostávají naši zákazníci kromě jiného i finanční bonusy, které se odvíjejí od výše spotřeby energie. Domácnost tak může získat navíc 500 až 2 500 korun,“uvádí příklad mluvčí společnosti Pražská plynárenská Miroslav Vránek a dodává, že od října se zákazníci dočkají i nového konceptu nabídky produktů, kdy si každý bude moci podobu svého „odběru“energií poskládat podle svých potřeb a preferencí prostřednictvím webové aplikace.

Změny se není třeba obávat, obezřetnost je však na místě

Ať už vás k úvaze o změně dodavatele vede vysoká cena stávajícího nebo třeba špatná komunikace či neférové jednání, prozkoumejte si aktuální nabídku celého trhu. To znamená neskočit unáhleně na reklamu či sliby podomního prodejce, který u vás zazvoní. Všemožné srovnávače a porovnávače najdete na internetu, ten nejkomplexnější na webových stránkách ERÚ. Pak už jen stačí podle své konkrétní situace (spotřeby, bydliště, distributora a dodavatele) zjistit možnou úsporu.

„Změny dodavatele se není třeba bát. Je ovšem nutné srovnávat nejen ceny dodávek, ale také další smluvní podmínky, například ujednání o sankcích a pokutách,“dodává Tomáš Palla, vedoucí pražské poradny Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. Vyplatí se také věnovat pozornost službám, které dodavatel nabízí.

Samotná změna dnes představuje standardizovaný proces, který zahrnuje jen několik administrativních kroků, z nichž většinu zajistí dodavatel. „Po podpisu smlouvy s novým zákazníkem podáváme jeho jménem výpověď u stávajícího dodavatele, zákazník se tak nemusí o nic starat. Vyčká jen na zaslání nového rozpisu záloh a změní si trvalý příkaz v bance nebo inkaso,“vysvětluje Vladimír Vácha, tiskový mluvčí společnosti E.ON Energie. I když se v procesu změny můžete potkat s různými komplikacemi, například si stávající dodavatel účtuje smluvní pokuty a poplatky, zejména pokud máte smlouvu na dobu určitou, součástí solidní energetické společnosti je i poradenství a individuální přístup, aby zákazník neměl s přechodem spojené žádné náklady a vše proběhlo co nejrychleji. To je také důležitý moment, podle kterého byste se měli při volbě nového dodavatele řídit.

Dodavatele elektřiny nebo zemního plynu může domácnost měnit tak často, jak to dovoluje smluvní závazek u původní energetické společnosti. Běžná výpovědní lhůta u smluv na dobu neurčitou trvá standardně tři měsíce, výpověď u smluv na dobu určitou je třeba podat ke konkrétnímu datu podle smluvních podmínek. „Změna energetické společnosti je ze zákona zdarma. Přestože od aktivačních poplatků většina energetických společností ustoupila, některé stále uplatňují sankce za předčasnou výpověď. Zákazník proto udělá dobře, pokud si podrobně prostuduje obchodní podmínky nebo si nechá poradit od nového dodavatele,“doplňuje Jana Poncarová.

Se změnou dodavatele se nepojí ani výměna elektroměru či plynoměru. V podstatě jediné, co se mění, je fakturační adresa, ze které dostanete rozpis plateb nebo roční vyúčtování a účet, kam budete posílat platby.

Foto: Shutterstock

Bonusy Dodavatelé energií nabízejí svým zákazníkům také různé bonusy, například pomoc při řešení havárií v domácnosti.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.