Mám Spartě co dát? Jak Ščasný naznačil konec

MF DNES - - SPORT - — Jan Palička

Neschovával se. Nehledal alibi. Možná už sparťanský trenér Zdeněk Ščasný ví, co udělá, ale nejdřív si chce promluvit se šéfy. Rezignuje, když jeho mdlé hráče neprobudilo ani napětí z derby?

„Jsem za to zodpovědný. Jde to za mnou,“prohlásil Ščasný po porážce 0:2 od Slavie. Sparta má na řešení trenérského problému jen pár hodin. Už ve čtvrtek hraje Evropskou ligu proti Interu Milán.

Když fanoušci křičeli Ščasný ven!, proběhlo vám hlavou, že byste funkci položil?

Kdybych měl utíkat pokaždé, když fanoušci zařvou, netrénoval bych nikdy nikoho. Ale určitě musíme vyřešit, proč nám to nejde. Nebudu hledat důvody, proč, co a jak. Sednu si s vedením a vyhodnotíme si co dál. Mám týmu ještě co dát? Má smysl zůstávat?

Co myslíte?

Fotbal přináší nádherné chvíle, které jsme prožívali třeba na jaře. Teď se nám nedaří.

Tak zuřivý pokřik, abyste skončil, se ovšem ozval poprvé.

To nehraje roli. Nerozhodí mě to, nevede mě to k unáhleným závěrům. Stejně jako když si po úspěšném zápase přečtu, že jsem udělal geniální tahy. Nebyly geniální, prostě jsme hráli dobře.

Po derby dokonce naštvaní fanoušci vběhli na hřiště.

Chtějí vidět Spartu vítězit, jejich reakce je naprosto pochopitelná. Jestli mě něco zklamalo, tak náš výkon.

Když jste pochopil, že je všechno špatně?

Už během první půle. Částečně jsem si myslel, že to mohlo být tím, že jsme chtěli hrát útočně s Julišem. Když v nastavení Koubek chytil penaltu, věřil jsem, že nás to restartuje. Ale nešlo to. Po druhém gólu to byla beznaděj. Slavia byla rychlejší, dynamičtější a ve finále fotbalovější. Její výhra je spravedlivá.

Nezklamali vás hráči malým zaujetím?

Častokrát to může vypadat, že nebojují. Jenže když máte špatný způsob hry, stojí vás spoustu sil. Všude jsme byli pozdě, a když se pak hráči mají nabízet, tak odpočívají, protože chvíli před tím byli v souboji, který prohráli. Chyb bylo strašně moc. Nehrajeme dobře, jde to za mnou.

Spása v podobě Tomáše Rosického zase nikde. Proč nebyl ani mezi náhradníky?

Trošku se mu obnovilo starší zranění. Přitom celý týden trénoval a my se připravovali, že hrát bude. Ale Tomášova absence nemůže být výmluva. Prostě jsme to nezvládli jako mužstvo.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.