Dobré konce jsou hnacím motorem

Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem, nedá dopustit na rodinu. Zřejmě proto se vzdala snu být diplomatkou a s modelkou spoluzaložila nadaci na pomoc znevýhodněným dětem a jejich rodinám.

MF DNES - - O MNĚ - připravila: blanka kubíková

O ODPOČÍVÁNÍ

Netajím se tím, že ráda spím. Kdyby spánek byl disciplínou na olympiádě, přivezla bych možná i medaili. Také se ráda setkávám s kamarády, probereme život, od srdce se zasmějeme a všechno je hned veselejší. Miluju cestování, ráda čtu a občas se iprotáhnuvefitku.

O BĚHÁNÍ S MEDVĚDEM

Teribear hýbe Prahou není soutěž, vítěz je každý, kdo si koupí Teribear čip a oběhne či obejde stanovený okruh. Čím víc, tím líp, protože za každé kolečko partneři akce věnují 50 korun na konkrétní příběh. Letošní ročník trval deset dní, zájemci se mohli zapojit v kteroukoli denní či noční hodinu. Nejstarší účastnici bylo téměř

90 let, nejmladší týden. Akci podpořily známé osobnosti, školy, firemní a rodinné týmy – celkem přišlo devět a půl tisíce lidí, většina se opakovaně vracela. O tom svědčí i výsledek – téměř 160 tisíc zdolaných kilometrů vyneslo bezmála osm milionů korun.

O MÉ RODINĚ

Jsem šťastná, že jsem do života dostala spoustu dobrého: milující rodinu, která mi dala spokojené dětství a dospívání, manžela, který mě podporuje v tom, co dělám, a pomáhá mi. Na svou rodinu nedám dopustit a mám pokaždé velkou radost, když se všichni sejdeme, včetně všech tetiček, strýčků, bratranců, sestřenic a jejich rodin – a užíváme si vzácných chvilek, kdy jsme pohromadě.

O DOBRÝCH KONCÍCH

Jsou hnacím motorem, vzpruhou a zhmotněním smyslu, proč to všechno děláme. Nedávno jsem byla na promoci studentky, která díky naší podpoře dokončila vysokou školu – byla to nepopsatelná radost. Stejně jako třeba setkání s rodinou, které jsme pomohli, když jí hrozilo odebrání dětí. Dodnes jsou pohromadě a s námi v kontaktu.

O NAROZENÍ TERIBEARA

Inspirace přišla během naší soukromé cesty do New Yorku, kterou jsem s Terezkou Maxovou a přáteli podnikla v roce

2006. Tehdy Bono Vox odstartoval projekt RED a my byli fascinovaní, jak jednoduchá až geniální marketingová myšlenka dokáže získat spoustu peněz na pomoc potřebným. Tak se v roce 2008 zrodil Teribear, méďa hrdina a s ním i jeho designová kolekce.

O TEREZE MAXOVÉ

Byť jsme se před založením nadace neznaly a náš vztah se prohluboval postupně, dnes jsme nejen kolegyně, ale blízké kamarádky, které spolu rády tráví i volný čas.

O PŘÍBĚHU, KTERÝ MĚ DOSTAL

Ten se stal letos na akci Teribear hýbe Prahou. Přišla nás pozdravit a podpořit maminka, která byla klientkou azylového domu. Byla obětí domácího násilí a prošla si se svým synem peklem. Podařilo se ji podpořit, když jí bylo nejhůř, a ona nám na Letnou přišla říct, že už má práci, bydlení, které díky nám zařizuje, a daří se jí skvěle.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.