Začíná boj o pět miliard ročně

Kraje musí do tří let vysoutěžit nové smlouvy na provoz regionálních autobusů. Někde už zvažují, že si založí vlastní dopravce.

MF DNES - - EKONOMIKA - Jan Sůra redaktor MF DNES

PRAHA Desítky let trvající zvykové právo v regionální autobusové dopravě, kdy na řadě tras jezdí dopravci bez transparentně vysoutěžených smluv, definitivně skončí v roce 2019. Vyprší totiž smlouvy na deset let, které většina krajů uzavřela bez soutěže narychlo v roce 2009, a podle zákona je nepůjde už obnovit. Dopravce budou muset kraje vybrat veřejnou soutěží.

V příštích dvou letech se rozběhnou soutěže za desítky miliard korun. Ročně totiž kraje zaplatí za ztráty regionálních autobusů pět miliard korun, nové smlouvy se podepisují na deset let.

Všechny kraje počítají s tím, že nové smlouvy nejspíše vysoutěží. Výjimkou jsou dva kraje, které se do soutěží pustily už dříve a všechny linky nebo většinu z nich už mají smluvně podchycené na základě veřejné soutěže – jde o Ústecký a Jihomoravský kraj.

„Díky dlouhodobým vysoutěženým smlouvám jsme mohli zajistit s dopravci větší komfort pro cestující, například nákup moderních nízkopodlažních vozů či jednotný odbavovací systém,“pochvaluje si soutěže Jaroslav Komínek, radní pro dopravu v Ústeckém kraji.

Čekání kvůli mzdám

Některé kraje už ve věstníku oznámily, že chystají tendr, případně už i začaly soutěžit, v řadě krajů by se vysoutěžení dopravci měli objevit na silnicích už v roce 2018. Hlavní várka boje o zakázky však vypukne příští a přespříští rok. Řada hejtmanství vyčkávala i na to, jak dopadne spor o mzdy řidičů. Po dohodě odborářů s vládou by už soutěžím nemělo nic bránit.

Soutěže si zkusily i jiné kraje, ale ne s tak pozitivním výsledkem. Účastníci jejich průběh napadli u antimonopolního úřadu a ten soutěž zablokoval i na několik let (Liberecký kraj), případně zrušil (Královéhradecký kraj). „Liberecký kraj je kvůli neukončenému řízení velké desetileté zakázky omezen ve vypsání dalších veřejných zakázek. Proto v současné době nelze říci, zdali vůbec a kdy bude vypsána nová zakázka,“řekla mluvčí Libereckého kraje Blanka Daníčková.

Ve čtyřech krajích včetně Libereckého tak začínají vážně řešit i variantu, že si dopravu budou řešit podobně, jako větší města zajišťují provoz městských autobusů či tramvají – vlastním dopravním podnikem. Tomu by mohli zadat zakázku bez soutěže napřímo, protože by patřil kraji.

Podobný scénář aktuálně zvažují ještě Karlovarský, Pardubický a Královéhradecký kraj, definitivní rozhodnutí však nikde nepadlo. Dá se očekávat, že rozhodne nové vedení krajů vzešlé z říjnových voleb.

Moc starostí

Někde variantu už odmítli rovnou. „Oblast veřejné dopravy je moc komplikovaná na to, aby se v ní samosprávný celek pokoušel podnikat. Nesmíme zapomínat na to, že obchodní společnost vlastněná veřejným subjektem je o dost více svázaná legislativou, a není tudíž tak konkurenceschopná jako čistě soukromé subjekty,“vysvětluje mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková.

Plány na dopravní podniky krajů se nelíbí ani dopravcům, podle kterých nebude veřejně vlastněná firma nikdy tak efektivní jako soukromník.

Blížící se konec smluv přinese ještě i další efekt – výrazně zpomaluje postupné ovládání menších dopravců velkými hráči. Pro velké hráče byly menší firmy zajímavé hlavně desetiletými smlouvami, s jejich blížícím se koncem ale hodnota firem klesá, protože nemají jistotu, zda v soutěži uspějí.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.