Školní jídelny: zdravé jen s Aholdem

MF DNES - - Z DOMOVA - Iva Bezděková redaktorka MF DNES

Státní organizace podporovala, aby školní jídelny vařily dětem ze surovin od velkých řetězců.

Hamburgery Šmakoun smažené na Ramě Combi Profi jsou pro děti jako stvořené. Patří totiž k certifikovaným receptům, které obecně prospěšná společnost Vím, co jím doporučuje školním jídelnám.

Státní zdravotní ústav, který prosazuje projekt Zdravá školní jídelna, jako jediného partnera vybral právě organizaci Vím, co jím. Problém spočívá v tom, že zmíněná organizace je prakticky obchodním zástupcem velkých firem Ahold a Unilever.

Spojení státní instituce s komerční iniciativou kritizuje Asociace školních jídelen. „Vím, co jím je iniciativa několika velkých obchodních společností Ahold a Unilever. Fakticky tak státní ústav podporuje několik obrovských firem, které se nenápadně dostávají do školních jídelen,“tvrdí Jindřich Schenk z Asociace zřizovatelů školních jídelen.

Používáme radši bylinky

Školy, které chtějí získat certifikát zdravé školní jídelny, musí splňovat deset kritérií. A jedním z nich byla až donedávna povinnost škol zařazovat receptury organizace Vím, co jím vytvořené z doporučených surovin.

„Trochu mě zarazilo, že mi státní ústav doporučuje konkrétní komerční značky, ale naše škola se těch doporučených receptů stejně nedržela. Vím, že tam byly nějaké produkty od Knorru, ale to my stejně nepoužíváme. Kupujeme spíše čerstvé bylinky,“říká Eliška Provazníková ze školní jídelny ZŠ ve Slaném.

Do projektu Zdravá školní jídelna se zapojila i jedna severomoravská škola. „Na základě tohoto projektu jsme přibrali i další dodavatele potravin, kteří k nám dodávají produkty s tímto logem,“potvrzují zaměstnanci tamní školní jídelny.

Státní zdravotní ústav odmítá, že by školy nabádal k nákupům od konkrétních firem. „Nikdy jsme nepropagovali žádné konkrétní firemní značky ani jsme neposílali do škol žádné materiály s logem Vím, co jím,“uvedla koordinátorka projektu Alexandra Košťálová ze Státního zdravotního ústavu.

MF DNES nicméně zjistila, že ještě před zahájením projektu vydal tento úřad leták zvaný „nakupovací tahák do kapsy“s logem Vím, co jím, který rozeslal do škol. Právě na něm je recept na hamburgry Šmakoun smažené na Ramě či hráškový krém Knorr.

„Takto označené výrobky podporují veřejnost ve výběru potravin vyhovujících parametrům zdravé výživy,“stojí na letáku, pod nímž je podepsána vedoucí projektu Alexandra Košťálová ze Státního zdravotního ústavu.

Personální propojení

Leták zároveň vybízí k nákupům potravin s logem Vím, co jím. Které potraviny to jsou? Brambory Albert Quality, šmoulí rýžové chlebíčky Albert Quality, Hellmans Majonéza od Unileveru nebo krabicové mléko Albert Quality.

Společnost Ahold si stojí za tím, že její doporučené potraviny jsou zdravé. „V databázi potravin na našem webu jsou pouze produkty, které prošly nezávislým hodnocením akreditované laboratoře. Produkty musí obsahovat doporučený obsah soli, sodíku, přidaného cukru, transmastných kyselin a nasycených tuků,“uvádí ředitelka společnosti Lucie González a odmítá, že by se do databáze dostávaly pouze výrobky některých firem. Poukazuje také na to, že iniciativa Vím, co jím je odnoží evropského projektu Choices Programme.

Vrcholoví manažeři společností Ahold a Unilever Jan Čechura a Kateřina Modrá jsou členy správní rady společnosti Vím, co jím od jejího založení v roce 2010. Koordinátorka projektu Alexandra Košťálová je rovněž členkou vědecké rady této společnosti. Vím, co jím přitom získává dotace ze státních peněz – za poslední tři roky zhruba 1,3 milionu korun.

Do projektu Zdravá školní jídelna se podle informací Státního zdravotního ústavu zatím přihlásila zhruba stovka škol, třicet z nich už dostalo certifikát. Poté, co asociace jídelen ústav na problém upozornila, povinné kritérium používat recepty doporučené společností Vím, co jím vypadlo. A také náhle skončila spolupráce státní instituce s touto společností. s přispěním Alžběty Šimkové a Radky Hrdinové

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.