Za šikanování učitelky hrozí žákům rok vězení

MF DNES - - PRAHA -

Státní zástupkyně obžalovala tři nezletilé mladíky, kteří šikanovali svoji učitelku na střední škole na Třebešíně. Za výtržnictví a omezování osobní svobody by dospělému hrozily až dva roky vězení, vzhledem k věku chlapců je však trestní sazba poloviční.

Případem se nyní bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 4, termín jednání ještě nenařídil. Informovala o tom Česká televize.

Šikanovaná učitelka letos v lednu zemřela, její úmrtí ovšem podle policie nezavinila cizí osoba. Policie ukončila vyšetřování případu na začátku září, kvůli věku obžalovaných však podrobnosti k případu neposkytla.

Pětapadesátiletou ženu podle dostupných informací trojice tehdejších studentů zřejmě šikanovala delší dobu. Vysmívali se jí a tahali ji za vlasy, některé incidenty jejich spolužáci natočili na mobilní telefony. Původně byli studenti potrestáni podmínečným vyloučením a trojkou z chování, ale později škola dva z mladíků vyloučila a rodiče jednoho z nich se odvolali. Třetímu zůstal podmíněný trest a na škole setrval. (ČTK, rsr)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.