Kdo nevaří, není Čech. Kampaň do voleb 2016

MF DNES - - FRONT PAGE -

Připomínají legendární klipy Alles Gute z České sody, vařit se podle nich většinou nedá, zato jsou myšleny smrtelně vážně.

Úspěch televizních kuchařských pořadů vedl k tomu, že hned několik kandidátů nebo předsedů stran v letošních volbách vsadilo na video s vařením.

Senátní adept Václav Bělohradský, který žil v Itálii, připravuje špagety v opravdu nesourodé trojici s premiérem Bohuslavem Sobotkou a šéfem zelených Matějem Stropnickým.

Hejtman Michal Hašek griluje rybu se senátorem Zdeňkem Škromachem. „Protože teď vaří všichni a všude, bude vám teď vařit Michal a Zdeněk,“uculují se ve volebním klipu ve stejných fialových zástěrách Hašek a Škromach. „Máme pro vás superspeciální rybičku rovnou z Moravského krasu,“říká Hašek. Pak už hodí rybu na gril a po dalším střihu si už připíjejí u stolu.

Krajský zastupitel Jiří Pospíšil stojí venku za stolem, kde jsou vzorně vyrovnané špagety, olej, rajčata a kečup, a rovnou se přiznává, že „moc vařit neumí“. Navzdory tomu zkusí „špagety Marcello“.

Reklamní expert Martin Charvát, ředitel studia Remembership, poukazuje na to, že vymýšlení kuchařských klipů odstartovala snaha ukázat voličům politika jako „normálního člověka“.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.